Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdeléna

Aiko v Eurovizi skončila? Zřejmě došlo k porušení pravidel!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Aiko v Eurovizi skončila? Zřejmě došlo k porušení pravidel!

Lenka Kučerová

16. prosince 2023 16:26

Aiko uspěla v českém kole Eurovize.

Skandál kolem české účasti na nadcházející pěvecké soutěži Eurovize pokračuje. Vítězná zpěvačka Aiko totiž možná porušila pravidla, a může být ze soutěže vyřazena!

Jak už server EXTRASIMO.cz uvedl, Česko vybralo reprezentantku pro Eurovision Song Contest 2024. O úspěch se pokusí zpěvačka Aiko, která porazila například Lenny či skupinu MYDY. 

"Vítězkou národního kola Eurovize se stala zpěvačka Aiko. Česko bude reprezentovat v květnu na semifinále ve švédském Malmö," oznámila tento týden překvapivě Česká televize. Aiko totiž neměla příliš vysoké šance na vítězství a jasným favoritem u sázkových kanceláří i podle zahraničních anket byla MYDY.

Přesto nakonec Aiko měla být tou, kdo poputuje reprezentovat Česko do Švédska. To se ale může ještě změnit! Podle pravidel soutěže totiž může být přihlášena pouze taková píseň, která nebyla veřejně prezentována do 1. září. A tady je kámen úrazu.

Aiko sice píseň oficiálně vypustila do světa až po termínu, podle serveru TV Fans ale ji ale už složila dříve. A hlavně zahrála. Měla se totiž objevit před půlrokem na festivalu Evropský svátek hudby v moravské Kopřivnici. A tam ji zachytila kamera.

Song se objevil na Instagramu i s datem publikace, a jak vidno, mělo tomu tak být v červnu letošního roku. Tedy dávno před termínem, který Eurovize povoluje. A v zahraničí už se živě spekuluje, jestli by nemělo dojít k vyřazení zpěvačky ze soutěže.

Nejnovější zprávy