Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Alec Baldwin u soudu: Proces začal řečí prokurátorky! Chce mu dokázat vinu

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Alec Baldwin u soudu: Proces začal řečí prokurátorky! Chce mu dokázat vinu

Andrea Malá

11. července 2024 10:10

Alec Baldwin

V USA začal ve středu soudní proces s populárním hollywoodským hercem Alecem Baldwinem, který čelí obvinění z neúmyslného zabití kameramanky při natáčení westernu Rust. O průběhu prvního stání u soudu ve městě Santa Fe ve státě Nové Mexiko informovala BBC.

Úvodní řeč měla prokurátorka Erlinda Johnsonová, která se snaží přesvědčit soud, že herec je vinen. "Důkazy ukážou, že osoba, která zacházela se skutečnou zbraní a porušila základní pravidla bezpečnosti, je obžalovaný Alexander Baldwin," prohlásila. 

Johnsonová zmínila i již odsouzenou rekvizitářku. Podle prokurátorky si řada lidí uvědomovala, že má málo zkušeností, přesto Baldwin "neprovedl bezpečnostní kontrolu, když měl zbraň v ruce". Svědectví mají také hovořit o tom, že v mnoha případech se zbraní nezacházel správně, když například při natáčení mířil na lidi. "Uvidíte, jak položil prst na spoušť, i když tam neměl být," dodala. 

Šestašedesátiletý Baldwin se zúčastnil úvodního stání a tvářil se vážně. Na sobě měl tmavý oblek s kravatou a fialovou košili a občas si nasadil brýle, když si pročítal dokumenty. Podle novinářů byla v síni i jeho žena a jeden z bratrů. 

Baldwin vinu odmítá a říká, že spoušť nezmáčkl. O jeho vině či nevině rozhodne dvanáct porotců, proces má trvat osm jednacích dní. V případě odsouzení hrozí herci trest odnětí svobody v délce až osmnácti měsíců. 

K tragédii došlo 21. října 2021 při natáčení westernu Rust, kde byl Baldwin spoluautorem scénáře, producentem i představitelem hlavní postavy. Herec během zkoušky vytáhl podle scénáře revolver, v němž však byla ostrá munice místo slepých nábojů. Kameramanku Halynu Hutchinsovou zasáhl do hrudníku, ona zraněním podlehla. 

Nejnovější zprávy