Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Andrej Babiš není první! Kteří premiéři se rozvedli?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Andrej Babiš není první! Kteří premiéři se rozvedli?

Andrea Malá

21. dubna 2024 13:03

Andrej Babiš

Expremiér Andrej Babiš v pátek oznámil, že po třiceti letech se cesty jeho a manželky Moniky rozcházejí. Něčím podobným si prošla řada politiků, kteří vykonávali nejvyšší vládní funkci v České republice. Některým se rozpadlo manželství už během vládnutí. 

Domácnosti prvních premiérů přitom zůstaly stabilní až do dnešních dní. Václav Klaus zůstal s manželkou Livií, Miloš Zeman setrval s druhou manželkou Ivanou, přičemž oba byli později deset let i prezidenty. I rodina Vladimíra Špidly zůstala pohromadě.

Rozvody odstartovaly až u Jiřího Paroubka, který se v roce 2007, tedy rok po konci ve funkci předsedy vlády, rozvedl s první manželkou Zuzanou. Po dvou měsících byl opět ženatý, ale ani druhý vztah mu do dnešního dne nevydržel. 

Ve Strakově akademii ho střídal Mirek Topolánek, který se rovněž rozvedl. Už v době, kdy byl premiérem, totiž žil se stranickou kolegyní Lucií Talmanovou. Pár se navíc dočkal syna Nicolase. Rozvod s první manželkou Pavlou následoval až v roce 2010. 

Velmi známý je příběh Petra Nečase, který během vykonávání funkce jednoho z nejvyšších ústavních činitelů vyměnil manželku Radku, matku svých dvou synů a dvou dcer, za bývalou vrchní ředitelku svého kabinetu Janu Nagyovou. Oženil se s ní jen pár týdnů po rozvodu v roce 2013. 

Vládní angažmá nepřestálo ani manželství posledního sociálnědemokratického premiéra Bohuslava Sobotky. Půl roku před koncem ve funkci vyšlo společné prohlášení manželů o odloučení. Rozvod pak přišel v roce 2018. 

Nejnovější zprávy