Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Brad Pitt si zahraje v nejnovějším filmu Quentina Tarantina

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Brad Pitt si zahraje v nejnovějším filmu Quentina Tarantina

Veronika Jirásková

3. února 2024 7:07

Quentin Tarantino a Brad Pitt budou opět točit film. Video

Americký herec Brad Pitt získal roli ve filmu od kultovního režiséra Quentina Tarantina. Tento projekt byl ohlášen na jaře 2023 a má se stát Tarantinovým posledním filmem.

Brad Pitt, který si odnesl Oscara za svou roli ve filmu Once Upon a Time in Hollywood a dříve spolupracoval s Quentinem Tarantinem na Hanebných parchantech z roku 2009, se znovu spojí s režisérem v jeho dalším projektu s názvem Filmový kritik, jak informuje server Variety.

V letošním roce bychom měli Brada Pitta zažít coby závodního pilota ve filmu o světě Formule 1, který natáčí režisér Joseph Kosinski (známý z Top Gun: Maverick). Pitt si v tomto filmu zahraje zkušeného závodníka, který se rozhodne odejít do důchodu. Pokud dojde k dohodě ohledně Filmového kritika, natáčení by pravděpodobně nemělo začít dříve než v polovině roku.

Na filmovém festivalu v Cannes Quentin Tarantino prozradil, že jeho poslední film čerpá inspiraci z příběhu filmového kritika z pornočasopisu z období 70. let. Tento kritik byl podle Tarantina „druhořadý“, zaměřoval se především na „mainstreamové filmy“ a proslul svým cynismem. Jeho recenze kombinovaly elementy raného Howarda Sterna s postavou Travise Bicklea z "Taxikáře" od Martina Scorseseho.

V Cannes se však režisér snažil vyhnout detailům svého očekávaného nejnovějšího filmu. "Nemohu vám (nic) říct, dokud neuvidíte film. Jsem v pokušení přednést nějaké monology postav právě teď, ale to neudělám... Budete muset počkat a uvidíte,“ řekl.

Děj filmu se má odehrávat v jižní Kalifornii v 70. letech 20. století.

Původně se spekulovalo, že film mohl být inspirován životem Pauline Kahlové, vlivné newyorské filmové kritičky. Nicméně na jaře 2023 v Paříži Quentin Tarantino veřejně popřel tuto verzi spojenou s příběhem Pauline Kahlové.

V září loňského roku bylo oznámeno, že Quentin Tarantino obdrží od státu Kalifornie dotaci ve výši 20,2 milionů dolarů na realizaci svého posledního filmového projektu.

Tarantino, renomovaný režisér, scenárista a producent, debutoval v roce 1992 filmem "Mad Dogs". Jeho průlomovým dílem byl však "Pulp Fiction" (1994), který mu přinesl Zlatou palmu na filmovém festivalu v Cannes, Oscara, cenu BAFTA a Zlatý glóbus. Mezi jeho další významná díla patří "Kill Bill" (2003-2004), "Inglourious Basterds" (2009), "The Hateful Eight" (2015) a "Once Upon a Time in Hollywood" (2021).

Tarantino již dříve oznámil svůj záměr ukončit režijní kariéru po dokončení práce na svém následujícím filmu. V roce 2021 prohlásil: "Pracovat 30 let, natočit tolik filmů, kolik jsem natočil... je to dlouhá kariéra, velmi dlouhá kariéra, a dal jsem tomu všechno, co mám."

Režisérovo rozhodnutí ocenil také Christopher Nolan, další kultovní tvůrce, který to okomentoval slovy: "Věřím, že je to velmi puristický pohled. To je pohled cinefila, který oceňuje historii kinematografie."

Nejnovější zprávy