Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdeléna

Britney Spears vyšla po letech s pravdou ven!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Britney Spears vyšla po letech s pravdou ven!

Lenka Kučerová

3. dubna 2024 20:33

Britney Spears Video

Život Britney Spears je plný nejen úspěchu, slávy a známých písní, ale kontroverzí a mnohdy až šokujících momentů. Jedním z nich bylo, když si v roce 2007 oholila hlavu. A ve své nové knize prozradila, proč to udělala.

Období před 16 lety nebylo pro zpěvačku nijak jednoduché. Vše začalo už na přelomu tisíciletí, kdy v roce 2000 otěhotněla se zpěvákem, skladatelem a hudebním producentem Justinem Timberlakem. Podstoupila však interrupci, protože její partner se nechtěl stát otcem a cítil se ještě mladý.

V roce 2007 si procházela dalším velmi těžkým obdobím, zažívala bolestivý rozvod, byla neustálým terčem paparazzi a pomluv, a nakonec si oholila hlavu, načež se na ni novináři vrhli s vervou.

Popová hvězda k tomu ale měla své důvody. "Když jsem vyrůstala, pořád mě všichni sledovali, lidé mi říkali, co si myslí o mém těle," píše Britney ve svých memoárech The Woman in Me (Žena ve mně).

"Oholení si hlavy a výstřední chování byly mé způsoby, jak se bránit," vysvětlila Britney. Jenže krátce na to ji ve věku sedmadvaceti let v roce 2008 soud zbavil svéprávnosti a její otec a právník získali kontrolu nad jejími finančními a osobními záležitostmi.

Otec jí údajně následně jakoukoliv změnu vzhledu zakázal. "V rámci opatrovnictví mi dali najevo, že ty dny jsou už pryč. Musela jsem si nechat narůst vlasy a vrátit se do formy. Musela jsem chodit brzy spát a brát všechny léky, které mi řekli, že mám užívat," píše zpěvačka.

Přestože nahrála a vydala čtyři úspěšná alba a během téměř 14letého opatrovnictví byla stále popovou hvězdou, byla celé ty roky zoufalá a nešťastná.  

"Občas jsem se věnovala nějaké kreativní činnosti, ale později mě to už nebavilo. Třináct let jsem se cítila jako stín sebe sama. Když teď vzpomínám na to, že můj otec a jeho společníci měli tak dlouho kontrolu nad mým tělem a penězi, je mi z toho špatně," píše.

"Vzpomeňte si, kolik umělců mužského pohlaví promrhalo všechny své peníze, kolik z nich mělo problémy s návykovými látkami nebo duševním zdravím. Nikdo se jim nesnažil vzít kontrolu nad jejich tělem a penězi. Nezasloužila jsem si to, co mi moje rodina udělala," svěřila se.

Život se jí změnil v roce 2001, kdy u soudu prosila o ukončení dosavadního právního uspořádání a její otec Jamie byl coby její opatrovník suspendován. O dva měsíce později bylo opatrovnictví ukončeno zcela. 

Ani dnes není její život bez zvratů. Po roce skončilo její manželství s americkým modelem Samaem Asgharim a hovoří se o nevěře i o hádkách, které měly jejich manželství doprovázet.

Zpěvačka navíc prakticky ztratila spojení se svými chlapci Seanem a Jaydenem. Se svými dětmi neměla nikdy nejlepší vztah, a jejich otec Kevin Federline trval na tom, aby se s ním přestěhovaly na Hawaj.

Britney tak měla na výběr. Mohla jim stěhování schválit, nebo věc postoupit soudu. Vzhledem k tomu, že své děti ale dlouhodobě nevídala a oba synové chtěli opustit město, zpěvačka se rozhodla věc soudně neřešit a stěhování chlapcům schválila.

Zpěvačka se proslavila jako teenager v polovině 90. let 20. století, kdy se stala průkopnicí popové hudby a získala popularitu jako "princezna popu". Její hudební styl se pohyboval od teen popu k dospělejšímu popu a taneční hudbě.

Spears se stala mezinárodním hudebním fenoménem díky hitům jako "Baby One More Time", "Oops!... I Did It Again", "Toxic" a mnoha dalším. Její hudba, vystoupení a osobní život byly často předmětem veřejného zájmu.

Stala se jednou z nejznámějších a nejvlivnějších popových umělkyň své doby. V průběhu své kariéry se ale objevily i kontroverzní situace, včetně osobních problémů a právní bitvy o opatrovnictví.   

Nejnovější zprávy