Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Česko zasáhla smrt Josefa Laufera (†84): Absolonová popřála šťastný let do nebe!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Česko zasáhla smrt Josefa Laufera (†84): Absolonová popřála šťastný let do nebe!

Andrea Malá

21. dubna 2024 14:47

Monika Absolonová

Česko dnes zasáhla velmi smutná zpráva. Po čtyřech letech v umělém spánku na nemocničním lůžku odešel známý herec a zpěvák Josef Laufer. Na jeho skon už prostřednictvím sociálních sítí reagují kolegové či instituce, s nimiž on spojil svoje jméno. 

Smutnou zprávu, která zaplnila titulní strany českých médií, zaregistrovala například Monika Absolonová. "Milý Pepo, je mi to strašně líto. Upřímnou soustrast celé rodině a šťastný let do nebe," napsala do story na instagramovém profilu.

"Dnes nás zastihla velmi smutná zpráva, že nás včera opustil náš úžasný kolega a kamarád Josef Laufer. Je nám to neskutečně líto a vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině," uvedlo pražské Divadlo Broadway na facebooku. 

Laufer se narodil ve francouzském Sables d'Olonne v srpnu 1939. Otec pocházel ze Slovenska a živil se jako lékař, maminka byla rodilá Španělka. Jejich umělecky nadaný syn se dostal do tehdejšího Československa až v roce 1947. 

Během vojenské základní služby začal s ochotnickým divadlem a režií, po absolvování vojny začal hostovat v Divadle ABC. V roce 1965 absolvoval herectví na DAMU. Následně začal vystupovat v muzikálech, filmech či televizních pořadech. Rozběhla se mu i kariéra popového zpěváka. S tou je však spojena i velká kontroverze kolem písně Dopis Svobodné Evropě, kterou nazpíval v roce 1976 na oslavu tajného agenta Minaříka.

Laufer byl ženatý, s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou měl dceru Ester, která za otcem v posledních letech docházela do nemocnice, kde ležel v umělém spánku po operaci, kterou absolvoval v březnu 2020.

Nejnovější zprávy