Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Český slavík 2023: Večer ovládla Ewa Farna. Uspěli i Kabáti, Calin a Ztracený

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Český slavík 2023: Večer ovládla Ewa Farna. Uspěli i Kabáti, Calin a Ztracený

Veronika Jirásková

25. listopadu 2023 5:05

Český slavík 2023: Ewa Farna

Absolutním Českým slavíkem se letos stala Ewa Farna (30), která si rovněž odnesla vítězství v kategorii Zpěvačka roku. Mezi hudebními skupinami se na prvním místě umístil Kabát, následován Mirai. Marek Ztracený si odnesl ocenění Zlatý slavík. V kategorii Hip hop a rap zvítězil Calin. Výjimečností tohoto ročníku bylo také zařazení Václava Neckáře do síně slávy.

Ewa Farna získala nejvíce hlasů a triumfovala v kategorii Zpěvačka roku, stala se také Absolutním slavíkem, což přijala s emocemi v očích. Ve svém projevu poděkovala kapele a vyjádřila vděk svým fanouškům za vyprodání O2 arény. "Zažila jsem nádhernou sezonu," řekla viditelně dojatá Farna a připomněla svůj říjnový koncert ve vyprodané pražské O2 aréně. 

Na druhém místě se umístila Lucie Bílá, která uvedla, jak moc si této pozice váží, a vyjádřila vděk svým fanouškům. Monika Absolonová získala bronzovou slavici. Eva Burešová obsadila čtvrté místo, a pátá byla Lucie Vondráčková.

V kategorii Zpěváků triumfoval Marek Ztracený, který ve svém projevu zdůraznil, že si nikdy nebude brát tuto poctu jako samozřejmost a s radostí očekává další kapitoly ve své hudební kariéře. "Něco na tom je, když se říká, že těžké je vyhrát a ještě těžší obhájit," doplnil. 

Stříbrného slavíka získal Vojtěch Dyk. Ten předtím všechny dojal svou písní, kterou věnoval svému tátovi. "Chtěl bych poděkovat svojí ženě, která mě podporuje. Až na pár dnů v měsíci," pobavil celý sál. Bronzovým slavíkem se stal Richard Krajčo před Václavem Noidem Bártou a Tomášem Klusem.

Kapela Kabát triumfovala v kategorii Skupina a sdílela svůj recept na trvalý úspěch: "Vždycky se na sebe těšíme." Stříbrný slavík putoval k oceňované kapele Mirai, která právě vystupovala v Pardubicích a vzkázala: "Doufáme, že se z toho snu dlouho neprobudíme."

Třetí místo obsadila skupina Kryštof, a jejich frontman Richard Krajčo, který získal ocenění i v kategorii Zpěvák, podotkl: "Pořád se tady valí muzika z ciziny a je těžké mezi všemi uspět." Čtvrté místo patřilo kapele Chinaski a páté Jelen.

V kategorii Hip hop a rap získal zlatého slavíka Calin, který prohlásil: "Myslím si, že jsou lepší adepti na tuhle cenu, ale můžu to takhle prolomit." Na druhém místě se umístila skupina ATMO music, a třetí příčku obsadil rapper Marpo.

Objevem roku se stala Tereza Balonová, která uvedla: "Tohohle si opravdu velmi moc vážím." Písní roku se stal song Hory kapely O5 a Radeček.

Jako druhý v historii vstoupil do Síně slávy Českého slavíka Václav Neckář, dovedla ho tam Marta Kubišová.

Český slavík je národní hudební anketa, která každoročně hodnotí popularitu českých zpěváků, zpěvaček, hudebních skupin a interpretů v různých kategoriích. Tato anketa je jednou z nejstarších a nejprestižnějších hudebních soutěží v České republice.

Historie Českého slavíka sahá do roku 1962, kdy ji vymyslel tehdejší redaktor Mladého světa, Ladislav Smoljak. Do roku 1991 nesla anketa název Zlatý slavík. Nyní jsou práva na pořádání ankety v držení TV Nova.

Nejnovější zprávy