Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Cimický u soudu nepochodil: Odklad nebude! Jak to bylo s hospitalizací v ÚVN?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Cimický u soudu nepochodil: Odklad nebude! Jak to bylo s hospitalizací v ÚVN?

Andrea Malá

3. listopadu 2023 11:54

Známý psychiatr Jan Cimický se podle obžaloby měl od roku 1979 do roku 2019 dopustit 39 trestných činů na ženách.

Jan Cimický, který čelí obžalobě z 39 případů vydírání a znásilnění, v uplynulých dnech žádal o odročení soudního jednání kvůli hospitalizaci. Podle nejnovějších informací ale neuspěl. Těšit jej může alespoň to, že se o okolnosti jeho pobytu v pražské Ústřední vojenské nemocnici už nezajímá policie. 

Hlavní líčení má začít v úterý 7. listopadu u Obvodního soudu pro Prahu 8. Jeho mluvčí Jana Humeni dnes potvrdila webu iDnes.cz, že by mělo proběhnout v původně navrženém termínu.

Pražský policejní mluvčí Richard Hrdina zároveň v týdnu uvedl, že jeho kolegové vyslechli psychiatra ve věci jeho převozu do nemocnice. "Zjistili, že nešlo o žádný pokus sebevraždy ani o nic jiného, co by spadalo do kompetencí policie," řekl Hrdina pro CNN Prima News.

Původně byl Jan Cimický stíhán policií v souvislosti s 28 případy znásilnění a vydírání, v nichž byly postiženy pacientky i další ženy. Obžaloba byla poprvé navržena v říjnu loňského roku, ale státní zastupitelství ji vrátilo s ohledem na možné promlčení. To vedlo k potřebě identifikovat další postižené ženy, aby bylo možné pokračovat v trestním stíhání.

Jan Cimický veřejně odmítl obvinění a oznámil, že hodlá aktivně obhajovat svou nevinu, ačkoli tato obhajoba kvůli lékařskému tajemství a respektu k pacientům nebude veřejná. Vývoj této kauzy vyvolal širokou pozornost v rámci veřejného prostoru.

Jan Cimický působil jako psychiatr v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a provozoval také vlastní soukromé zdravotní centrum. Kromě toho se věnoval literární činnosti a spolupracoval s médii. Původně měl být vyznamenán medailí Za zásluhy o stát v oblasti kultury prezidentem Milošem Zemanem v roce 2021, ale kvůli probíhající kauze se rozhodl toto vyznamenání nepřijmout.

Nejnovější zprávy