Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Eva Adamczyková má za sebou deset let úspěchů! Jak se zapsala do srdcí Čechů?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Eva Adamczyková má za sebou deset let úspěchů! Jak se zapsala do srdcí Čechů?

Lenka Kučerová

18. února 2024 9:59

Eva Adamczyková Video

Před přesně deseti lety vstoupila dívka s namalovaným knírkem do srdcí sportovních fanoušků, když na olympijských hrách v Soči ovládla snowboardcrossovou trať a získala zlatou medaili. Eva Adamczyková nyní přichází s dojemným filmovým dokumentem, ve kterém vzpomíná na své zesnulé rodiče a na okamžiky, kdy se vzpamatovávala z nejtěžšího zranění ve své kariéře.

Téměř hodinový snímek s názvem EFKA - Nejrychlejší holka ve vesmíru přináší unikátní pohled na kariéru zlaté olympijské snowboardcrossařky ze Soči.

Příběh začíná v okamžiku, kdy Adamczyková kvůli zlomenině obou kotníků přichází o možnost účasti na olympijských hrách v Pekingu. V té době sama pochybovala, zda se ještě někdy vrátí na snowboard, natož aby pokračovala v závodech.

"Ten první natáčecí den byl pro mě vlastně dnem, kdy mi vyndávali šrouby z nohou. To zranění nebylo vůbec v plánu, ale myslím, že to přidalo dokumentu zajímavý rozměr," říká Samková s úsměvem.

Režii dokumentu převzal Markus Krug, který zachytil nejen příběh jejího dramatického návratu na snowboardcrossovou trať, ale také zpřístupnil pohled do jejího dětství a vztahu s rodiči, kteří oba podlehli rakovině.

"Mám ráda video, kde mi máma vynadává, že jím sníh, a ptá se mě, jestli chci dostat žloutenku, a já odpovídám, že ano. To je takový projev mého vzdoru. Myslím, že jsem byla jako dítě hodně drzá a troufalá vůči rodičům," vzpomíná na jednu z dojemných chvilek dokumentu.

Pro ni byl velkým vzorem i otec, který zemřel měsíc před jejím obhajobou zlata na olympiádě v Pchjongčchangu.

"Pro mě je silným okamžikem záběr, kde natáčím se sestrou a s tátou, jak spolu zpívají písničku Kozel. To má pro mě velký význam, protože si to pamatuji. Doma jsme hodně zpívali," vzpomíná Adamczyková.

Diváci se v dokumentu dozví, co ji přivedlo k jednomu z nejnebezpečnějších sportů na sněhu. Jaké byly její začátky na snowboardu, jaký vzor ji nejvíc ovlivnil, jak těžké bylo vyrovnat se s vysokými očekáváními okolí a kolik úsilí a bolesti stálo rehabilitace po závažném zranění.

"Nebylo nic, co bych nechtěla zahrnout. Byly tam osobní momenty, ale nevadilo mi to, a myslím si, že to zapadalo. To je také díky režisérovi Markusovi Krugovi, který to velmi dobře pochopil. Strávil s námi hodně času a pochopil nás i můj tým. Dokázal to skvěle zachytit a já mu za to děkuji," chválí režisérku.

Premiéra dokumentu se konala ve čtvrtek večer v Divadle Archa za účasti samotné snowboardistky, jejího týmu, rodiny a mnoha přátel z řad celebrit. Diváci si ho od pátku mohou prohlédnout na platformě Voyo.cz. 

Nejnovější zprávy