Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Fauda 5: Skutečný příběh za chaosem konfliktu v nečekané nové řadě

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Fauda 5: Skutečný příběh za chaosem konfliktu v nečekané nové řadě

Veronika Jirásková

26. prosince 2023 16:50 | Aktualizováno: 26. prosince 2023 18:01

oblíbený seriál Fauda Video

Izraelský televizní hit seriál Fauda z prostředí izraelsko-palestinských střetů se vrátí v nečekané 5. řadě. Na co se můžeme těšit?

Úspěšná izraelská televizní show "Fauda" se chystá vrátit na obrazovky ve své nečekané páté sezóně, což přináší radost fanouškům po celém světě. Uvedl to izraelský server Israel24c.

Světově oblíbená izraelská série je připravena znovu potěšit fanoušky vtipem Dorona Kabilia a jeho drsnými parťáky, kamarády.

Dramatickým sledem událostí se diváci opět dostanou do světa akčních dobrodružství Dorona Kabilia a jeho odvážných druhů ve zbrani, kteří riskují vše ve jménu ochrany Izraele před nevyhnutelnými teroristickými hrozbami. Příběh vychází z osobních zkušeností tvůrců, kteří sloužili v izraelské armádě, a nabízí pohled na unikátní práci tajných bezpečnostních složek, mluvících arabsky.

Seriál Fauda, poté co se stal dostupným na Netflixu, oslovil publikum po celém světě, včetně zemí, které s Izraelem nemají diplomatické vztahy, jako jsou Libanon a Katar. Jeho globální úspěch ho pozvedl na špičku sledovanosti. Je tak oblíbený, že dokonce vyvolal zájem Hamásu, který vydal svou vlastní "alternativní verzi" k sledování, i když tato iniciativa nebyla obecně přijata s nadšením.

Zprávy izraelských médií naznačují, že i přesto, že čtvrtá sezóna měla sloužit jako velkolepé finále celé série Fauda (a skutečně tak vypadala na základě posledních okamžiků této série), intenzivní jednání mezi producenty a kabelovým televizním poskytovatelem YES nakonec vedla k dohodě o pokračování v další sezóně.

Show byla oceněna za to, že divákům umožnila komplexní pohled na izraelsko-palestinský konflikt, přičemž vyniká přítomnost arabského dialogu, což je vzácný jev v izraelských médiích.

V obsazení figurovala řada oblíbených izraelských herců a komiků, mezi nimiž byli i Itzik Cohen, Neta Garti a Idan Amedi.

Díky obrovskému úspěchu Faudy se tvůrci Lior Raz a Avi Issacharoff, rozhodli prodat svou produkční společnost Faraway Road Productions společnosti Candle Media, kterou vede bývalé vedení společnosti Disney. Za tuto transakci inkasovali impozantní částku ve výši 50 milionů dolarů.

Tato situace také otevřela dveře pro herce z Faudy, kteří se následně objevili v jiných vysoko hodnocených produkcích, což zvýšilo zájem o izraelský původní obsah po celém světě (například v případě seriálu Teherán).

Video: Fauda: Sezóna 4 | Oficiální trailer | Teaser | Netflix | Fauda Official

S koncem čtvrté řady, která zanechala diváky ve velkém napětí (bez spoilerů), zatím není jasné, které postavy se vrátí v nové páté sérii a jak se bude příběh vyvíjet. Fanoušci s napětím očekávají zprávy o startu další série.

Nejnovější zprávy