Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Freddie Mercury: Nové informace o smrti hudební legendy!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Freddie Mercury: Nové informace o smrti hudební legendy!

Lenka Kučerová

26. května 2024 20:54

Freddie Mercury

Freddie Mercury, frontman skupiny Queen a jeden z nejlepších zpěváků všech dob sice zemřel před 32 lety, některé informace o jeho odchodu se však objevují až nyní.

Miloval zpěv, miloval umění a miloval své přátele. A právě těmi se před smrtí obklopil, aby umíral šťastný. Stalo se tak 24. listopadu 1991.

Mercury strávil poslední dny života zavřený ve svém okázalém londýnském domě One Garden Lodge v přepychové čtvrti Kensington.

"Ačkoli byl připoután na lůžko, do poslední chvíle to byl náš Freddie," vzpomíná na něj jeho dlouholetý osobní asistent Peter Freestone.

Freddie skládal písně až do momentu, kdy už nemohl pracovat. Roky před světem tajil, že má AIDS, a pravdu odhalil necelé dva dny předtím, než v neděli 24. listopadu 1991 skonal.

"Naposledy jsem ho viděl v pátek. Ve skutečnosti vydal stanovisko už o AIDS v osm večer, jen noviny ho vydaly až v sobotu ráno. Nikdy jsem ho neviděl tak klidného. Už nebylo co skrývat, čeho se obávat. Mohl se připravit na smrt," popsal Freestone.

"Seděl jsem u něj, držel ho za ruku. Mluvili jsme si. Nikdy nepřišel o svůj smysl pro humor. Potom mě vzal za ruku on a poděkoval mi," dodal podle serveru Yahoo.

Nejnovější zprávy