Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Jakub Vágner chytil giganta v českých vodách: Čekal na to 33 let!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jakub Vágner chytil giganta v českých vodách: Čekal na to 33 let!

Andrea Malá

27. června 2024 16:18

Jakub Vágner

Jakub Vágner se chlubí dalším majestátním úlovkem, tentokrát navíc z tuzemských vod. Lidem totiž převyprávěl příběh, jak s kamarádem udolali obrovského sumce. Nebylo to totiž vůbec jednoduché... 

Vágner popsal, jaké povětrnostní podmínky na místě panovaly. "Další den je strašný pařák. Vedro, že se ani mouchy pomalu neudrží ve vzduchu," uvedl na sociální síti s tím, že ve tři odpoledne zdolali rybu o délce kolem 190 centimetrů. Do půlnoci to však bylo vše.

"Ráno se probouzíme do podivného oparu. Čeká nás úplňková noc a navíc hlásí možný vznik supercel. Na radaru to vypadá, že se budou ženit všichni čerti. Michal se mě ptá, jak to vidím. Za ty roky moc dobře vím, že tohle je buď nic, což je většinou nic, nebo přijde jedna mega ryba," pokračoval člen slavné rodiny.

 

Před polednem si rybářská výprava sbalila pruty a Jakub se vydal na průzkum. "V jeden okamžik vidím velký praporek. Povadlý praporek, který se tajemně sune vodou směrem ke mě. Srdce až v kalhotech, zastavuji a jsem jako opařený. Vidím jen velký stín, ale i ten mi stačí," zavzpomínal.

Dvojice se přesunula na nové místo za obrovským stínem. Slavného rybáře ale dohnal spánkový deficit, proto se chtěl aspoň hodinku vyspat. Probudil ho ale křik kamaráda. "Ryba mě okamžitě rve do vody a obrovskou ocasní ploutví prořezává hladinu. Je to gigant a já tajně doufám, že je to ten majitel tajemného stínu, který jsem před polednem spatřil," napsal. 

"Po dalších dvaceti minutách máme sumce u břehu. Obrovská hlava mi leží u nohou a ocasní ploutev ani nevidím. Tak širokou rybu jsem v této délce neviděl ani v Itálii," poznamenal Vágner s tím, že ryba nakonec měla přes 261 centimetrů. "Prožívám okamžik, na který jsem čekal 33 let, co se lovu sumců věnuji," dodal. 

Nejnovější zprávy