Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdeléna

Jan Cimický nechodí k soudu! Co obžalovaný psychiatr říká vývoji případu?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jan Cimický nechodí k soudu! Co obžalovaný psychiatr říká vývoji případu?

Andrea Malá

2. dubna 2024 14:04

Jan Cimický

Prvním dubnovým stáním pokračuje v úterý soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Jednání probíhá za zavřenými dveřmi. Obžalovaný lékař k soudu opět nedorazil. 

Soudce původně plánoval, že veřejně vyslechne znalce, který se však z úterního jednání omluvil. Zbylí svědci budou vypovídat neveřejně. Obžalovaný Cimický dnes k soudu znovu nedorazil. 

Další hlavní líčení je naplánováno na příští týden. Podle informací webu expres.cz nehodlá psychiatr dorazit ani na další chystaná dubnová jednání. Server s odkazem na informovaný zdroj napsal, že obžalovaný ani nesleduje vývoj případu či jeho pokrytí v médiích. 

Cimický je obžalovaný z téměř čtyř desítek případů vydírání a znásilnění. Státní zástupce jej obžaloval loni v září. Žalobkyně požaduje tříleté vězení a zákaz vykonávání lékařské profese. 

Cimický pracoval jako psychiatr nejprve v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a následně ve svém vlastním privátním centru. Věnoval se také literární činnosti, rovněž spolupracoval s médii. V roce 2021 měl být vyznamenán tehdejším prezidentem Milošem Zemanem, ale pod tíhou kauzy se rozhodl medaili nepřevzít. 

Nejnovější zprávy