Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Jan Cimický nepřišel k soudnímu jednání! Mají zaznít citlivé věci

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jan Cimický nepřišel k soudnímu jednání! Mají zaznít citlivé věci

Andrea Malá

22. února 2024 15:26

Známý psychiatr Jan Cimický se podle obžaloby měl od roku 1979 do roku 2019 dopustit 39 trestných činů na ženách.

U Obvodního soudu pro Prahu 8 ve čtvrtek pokračuje hlavní líčení v případu psychiatra Jana Cimického, který je obžalován ze znásilnění a vydírání. Soud vyloučil veřejnost do konce dnešního jednání, protože ve výsleších svědků mohou zaznít citlivé informace. 

Před vyloučením veřejnosti z jednání vypovídali psychiatr Zdeněk Šolle a jeho manželka Barbora. K Šollemu docházela jedna z Cimického pacientek. Lékař se nechal slyšet, že si nevzpomíná, že by s ním pacientka mluvila o obžalovaném. "Buď o tom nemluvila vůbec, a nebo v rámci jiných podobných věcí," uvedl před soudem. 

Hlavní líčení má pokračovat příští týden ve čtvrtek. Cimický se dnešního jednání nezúčastnil. Když hlavní líčení v lednu začalo, tak vinu popřel. Konkrétně uvedl, že jeho chování bylo vždy vedeno s cílem léčit pacienta.

Cimický je obžalovaný z téměř čtyř desítek případů vydírání a znásilnění. Státní zástupce jej obžaloval loni v září. Žalobkyně požaduje tříleté vězení a zákaz vykonávání lékařské profese. 

Cimický pracoval jako psychiatr nejprve v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a následně ve svém vlastním privátním centru. Věnoval se také literární činnosti, rovněž spolupracoval s médii. V roce 2021 měl být vyznamenán tehdejším prezidentem Milošem Zemanem, ale pod tíhou kauzy se rozhodl medaili nepřevzít. 

Nejnovější zprávy