Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Jan Cimický se obrací na soud kvůli hospitalizaci! Čeho chce dosáhnout?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jan Cimický se obrací na soud kvůli hospitalizaci! Čeho chce dosáhnout?

Andrea Malá

1. listopadu 2023 8:26

Známý psychiatr Jan Cimický se podle obžaloby měl od roku 1979 do roku 2019 dopustit 39 trestných činů na ženách.

Jan Cimický, který čelí obžalobě z 39 případů vydírání a znásilnění, žádá o odročení soudního jednání. To má přitom začít už příští týden v úterý. Důvodem je hospitalizace psychiatra, který byl v říjnu převezen do pražské Ústřední vojenské nemocnice. 

Spekulovalo se dokonce o pokusu o sebevraždu, nicméně Cimický se měl nechtěně předávkovat prášky na spaní, píše dnešní Blesk. "Pan doktor to s prášky trošku přehnal a k ránu se mu udělalo zle," uvedl zdroj deníku z okolí obžalovaného muže. 

"Soudu jsme poslali žádost o odročení nařízeného jednání. Je tedy v současné době na soudu, jak se k našemu návrhu postaví a zda vyhoví. Důvodem je hospitalizace klienta," sdělil České televizi právní zástupce obžalovaného Miroslav Kučerka. 

Původně byl Jan Cimický stíhán policií v souvislosti s 28 případy znásilnění a vydírání, v nichž byly postiženy pacientky i další ženy. Obžaloba byla poprvé navržena v říjnu loňského roku, ale státní zastupitelství ji vrátilo s ohledem na možné promlčení. To vedlo k potřebě identifikovat další postižené ženy, aby bylo možné pokračovat v trestním stíhání.

Jan Cimický veřejně odmítl obvinění a oznámil, že hodlá aktivně obhajovat svou nevinu, ačkoli tato obhajoba kvůli lékařskému tajemství a respektu k pacientům nebude veřejná. Vývoj této kauzy vyvolal širokou pozornost v rámci veřejného prostoru.

Jan Cimický působil jako psychiatr v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a provozoval také vlastní soukromé zdravotní centrum. Kromě toho se věnoval literární činnosti a spolupracoval s médii. Původně měl být vyznamenán medailí Za zásluhy o stát v oblasti kultury prezidentem Milošem Zemanem v roce 2021, ale kvůli probíhající kauze se rozhodl toto vyznamenání nepřijmout.

Nejnovější zprávy