Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Jan Cimický se osobně dostavil k soudu! Ostře sledovaný proces začíná

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jan Cimický se osobně dostavil k soudu! Ostře sledovaný proces začíná

Andrea Malá

4. ledna 2024 10:10

Známý psychiatr Jan Cimický se podle obžaloby měl od roku 1979 do roku 2019 dopustit 39 trestných činů na ženách.

Jan Cimický dnes dorazil k Obvodnímu soudu pro Prahu 8, kde po předchozích odkladech začíná hlavní proces. Psychiatr v něm čelí obvinění ze čtyř znásilnění a celkem 35 případů vydírání.

Původně mělo první jednání proběhnout již v listopadu, jenže soud rozhodl o odkladu na leden kvůli nemoci předsedy senátu. 

Původně byl Jan Cimický stíhán policií v souvislosti s 28 případy znásilnění a vydírání, v nichž byly postiženy pacientky i další ženy. Obžaloba byla poprvé navržena v říjnu 2022, ale státní zastupitelství ji vrátilo s ohledem na možné promlčení. To vedlo k potřebě identifikovat další postižené ženy, aby bylo možné pokračovat v trestním stíhání.

Jan Cimický veřejně odmítl obvinění a oznámil, že hodlá aktivně obhajovat svou nevinu, ačkoli tato obhajoba kvůli lékařskému tajemství a respektu k pacientům nebude veřejná. Vývoj této kauzy vyvolal širokou pozornost v rámci veřejného prostoru.

Jan Cimický působil jako psychiatr v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a provozoval také vlastní soukromé zdravotní centrum. Kromě toho se věnoval literární činnosti a spolupracoval s médii. Původně měl být vyznamenán medailí Za zásluhy o stát v oblasti kultury prezidentem Milošem Zemanem v roce 2021, ale kvůli probíhající kauze se rozhodl toto vyznamenání nepřijmout.

Nejnovější zprávy