Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Jan Cimický stále nechodí k soudu: Co se tam dnes řešilo?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jan Cimický stále nechodí k soudu: Co se tam dnes řešilo?

Andrea Malá

16. dubna 2024 12:51

Známý psychiatr Jan Cimický se podle obžaloby měl od roku 1979 do roku 2019 dopustit 39 trestných činů na ženách.

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

"Myslím si, že se to nemohlo stát," uvedla dnes psychiatrova kolegyně Jiřina Sámková podle webu Seznam Zprávy. Do začátku aktuální kauzy prý nikdy neslyšela o tom, že by Cimický napadal klientky. "Jsem hned vedle. Někdy i v ordinaci. Vždy jsou tam otevřené dveře. Je to z bezpečnostních důvodů, protože pan doktor tam nemá únikovou zónu," popsala. Sámková také přiznala, že Cimický v soukromé klinice Modrá laguna stále ordinuje. 

Státní zástupkyně Martina Adámková v úterý sdělila, že od příštího týdne začnou výslechy poškozených žen, které zatím před soudem nevypovídaly. Celkem jich bude 39. 

Cimický je obžalovaný z téměř čtyř desítek případů vydírání a znásilnění. Státní zástupce jej obžaloval loni v září. Žalobkyně požaduje tříleté vězení a zákaz vykonávání lékařské profese. 

Cimický pracoval jako psychiatr nejprve v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a následně ve svém vlastním privátním centru. Věnoval se také literární činnosti, rovněž spolupracoval s médii. V roce 2021 měl být vyznamenán tehdejším prezidentem Milošem Zemanem, ale pod tíhou kauzy se rozhodl medaili nepřevzít. 

Nejnovější zprávy