Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Jiřina Bohdalová v divadle oznámila, že končí!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jiřina Bohdalová v divadle oznámila, že končí!

Andrea Malá

6. října 2023 11:10

Jan Hrušínský a Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová v divadle oznámila, že s jevištní kariérou končí. Ve filmu a televizi by ale měla pokračovat. O jejím kroku informovalo Divadlo Na Jezerce, kde dvaadevadesátiletá herečka hrála ještě v loňském roce. 

"Na základě rozhodnutí paní Jiřiny Bohdalové bychom vás chtěli informovat o tom, že svou divadelní kariéru na doporučení ošetřujícího lékaře definitivně ukončila. Divadelní inscenace jsou výdejem energie i fyzické síly zcela odlišné od jednorázového natáčení pořadů/filmů a rozhodnutí paní Bohdalové v plném rozsahu chápeme," uvedlo divadlo na facebooku.

Bohdalová v minulosti působila také v Divadle ABC, Městských divadlech pražských a především v Divadle Na Vinohradech, kde byla více než tři dekády. Divadlo Na Jezerce připomnělo, že do něj přišla v říjnu 2005.

"Během těchto společných 18 let jste jednu z nejlepších českých hereček mohli na Jezerce vidět v inscenacích Lásky paní Katty, Generálka, Paní plukovníková, Setkání s Jiřinou Bohdalovou a Gin Game, kde po boku hereckého partnera Milana Kňažka ještě minulý rok tančila na scéně rock and roll. Byla fantastická!" konstatovala pražská scéna.

"Vážíme si toho, že právě jezerkovské jeviště zažilo s Jiřinou Bohdalovou tolik hereckých i přátelských let," dodalo divadlo, které rovněž zveřejnilo aktuální snímek herečky s principálem Janem Hrušínským. 

Nejnovější zprávy