Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Juraj Jakubisko (†84) se posmrtně dočkal na Slovensku velké pocty

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Juraj Jakubisko (†84) se posmrtně dočkal na Slovensku velké pocty

Lenka Kučerová

3. října 2023 19:10

Juraj Jakubisko

Před Divadlem Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislavě byla položena třináctá dlaždice na Filmovém chodníku slávy. Tato dlaždice nese jméno zesnulé filmové legendy Juraje Jakubiska (†84), a vyznačuje se zvláštním významem. Jeho manželka, herečka Deana (65), přišla, aby mu vzdala hold, a během rozhovoru pro server Nový čas vyjádřila své city.

S upřímnými slov a s očima plnými slz Deana Jakubisková uvedla pro Nový čas, že cítí tlak ze strany veřejnosti, která ji povzbuzuje, aby pokračovala v Jurajových snech.

"Je brzy na to o tom mluvit. Ale tolik přátel mi říká, že bych měla pokračovat v jeho krocích, snech. Uvidím, co bude. Nyní potřebuji ukončit tuto etapu. A pak začnu přemýšlet nad tím, co ještě chtěl Juraj říct, o co všechno se chtěl ještě podělit," uvedla.

Juraj Jakubisko obdržel na Slovensku uznání za svou kariéru, a zakladatelka Filmového chodníku slávy, Mária Reháková, společně s Deanou Jakubiskovou slavnostně odhalily jeho dlaždici na chodníku slávy.

Deana Jakubisková také prozradila, jak těžce se vyrovnává se ztrátou svého manžela. "Čas nevyléčí nic. Jeden náš rodinný přítel mi napsal jednu krásnou větu - a z čeho by ses chtěla vyléčit, z lásky k Jurajovi?" ptala se. Je zřejmé, že pro ni zůstává láska k Jurajovi v srdci nadále živá.

Nejnovější zprávy