Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Karel Gott a Josef Laufer: Vdova Ivana zmínila jejich letité přátelství!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Karel Gott a Josef Laufer: Vdova Ivana zmínila jejich letité přátelství!

Andrea Malá

24. dubna 2024 11:31

Karel Gott Video

Josef Laufer byl vrstevníkem legendárního kolegy Karla Gotta, takže není divu, že se oba zpěváci pravidelně potkávali po dobu mnoha desetiletí. První odešel Gott, o uplynulém víkendu ho následoval Laufer. Rodina Gottových nezapomněla vyjádřit pozůstalým upřímnou soustrast.

"Milý Pepíku, už se tam nahoře zase smějete spolu. Budeme vzpomínat s největší láskou," napsala vdova Ivana Gottová na instagramovém profilu, kde zároveň zveřejnila fotografii z oslavy 80. narozenin Karla Gotta v roce 2019. Gott zemřel ještě téhož roku, Laufer byl o rok později hospitalizován v nemocnici, kde strávil zbytek svého života.

Laufer se narodil ve francouzském Sables d'Olonne v srpnu 1939. Otec pocházel ze Slovenska a živil se jako lékař, maminka byla rodilá Španělka. Jejich umělecky nadaný syn se dostal do tehdejšího Československa až v roce 1947. 

Během vojenské základní služby začal s ochotnickým divadlem a režií, po absolvování vojny začal hostovat v Divadle ABC. V roce 1965 absolvoval herectví na DAMU. Následně začal vystupovat v muzikálech, filmech či televizních pořadech. Rozběhla se mu i kariéra popového zpěváka. S tou je však spojena i velká kontroverze kolem písně Dopis Svobodné Evropě, kterou nazpíval v roce 1976 na oslavu tajného agenta Minaříka.

Laufer byl ženatý, s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou měl dceru Ester, která za otcem v posledních letech docházela do nemocnice, kde ležel v umělém spánku po operaci, kterou absolvoval v březnu 2020.

Nejnovější zprávy