Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Karel III. a královna Kamila jsou v šoku!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Karel III. a královna Kamila jsou v šoku!

Lenka Kučerová

13. dubna 2024 20:09

Princ Philip, vévoda z Edinburghu a princ Charles

Britský král Karel III. a jeho manželka královna Kamila jsou v šoku z "nesmyslného" útoku nožem, ke kterému došlo v sobotu v nákupním centru v Sydney, přičemž si vyžádal nejméně šest obětí na životech. 

Pozůstalým po obětech mezitím kondolovali i následník britského trůnu, princ William a jeho manželka Catherine. 

"S manželkou jsme byli naprosto šokováni a zděšeni, když jsme se dozvěděli o (tomto) tragickém incidentu," uvedl Karel III. v prohlášení, které zveřejnil Buckinghamský palác.

Král dodal, že s Kamilou jsou v myšlenkách s příbuznými a blízkými ty, kteří byli "tak brutálně zabiti při tomto nesmyslném útoku". Policii a záchranářům zároveň poděkoval za jejich odvahu, kterou projevili při zásahu.

Karel je panovníkem Spojeného království a zároveň i králem 14 nezávislých států sdružených ve Společenství národů, mezi něž patří právě i Austrálie.

Zděšení nad útokem v Sydney ještě před ním vyjádřil i jeho starší syn a následovník trůnu, princ William společně s manželkou Catherine. "V myšlenkách jsme se všemi zasaženými včetně blízkých obětí i hrdinských záchranářů, kteří riskovali vlastní životy, aby zachránili ostatní," uvedli v příspěvku platformě X.

Jak 75letý Karel, tak i 42letá Catherine nedávno oznámili, že se léčí na rakovinu a dočasně se zřekli svých veřejných povinností, připomíná AFP.

Nejnovější zprávy