Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Karel III. bude navzdory nemoci Britům ještě více na očích!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Karel III. bude navzdory nemoci Britům ještě více na očích!

Andrea Malá

6. června 2024 11:29

Král Karel III.

Britové ve středu začali platit novými bankovkami, které reflektují předloňské střídání stráží v Buckinghamském paláci. Neznamená to však, že by lidé museli urychleně jít vyměňovat peníze s podobiznou zesnulé královny Alžběty II.

Význam středečního dne připomněl i britský velvyslanec v ČR Matt Field. "V Británii dnes vstupují do oběhu nové bankovky všech nominálních hodnot s portrétem krále Karla III. Původní bankovky se zesnulou královnou Alžbětou II. se budou používat i nadále," napsal na sociální síti X.

Královská rodina před dvěma měsíci prostřednictvím sociálních sítí informovala, že králi byly představeny první bankovky s jeho podobiznou během návštěvy guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho a jeho kolegyně Sarah Johnové. 

Monarchie zmínila, že Bank of England vůbec poprvé v historii mění podobiznu panovníka na bankovkách, protože královna Alžběta II. se v roce 1960 stala prvním britským monarchou na papírovém oběživu. 

Bailey představil králi bankovky v hodnotě 5, 10, 20 a 50 liber. Karel III. pochválil jejich design, který se kromě změny podobizny nijak nemění. Na druhé straně budou nadále portréty osobností, například válečného premiéra Winstona Churchilla nebo spisovatelky Jane Austenové. 

Nejnovější zprávy