Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Karel III. se postaral o pořádné zemětřesení! Spousta Britů to ponese těžce

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Karel III. se postaral o pořádné zemětřesení! Spousta Britů to ponese těžce

Andrea Malá

4. května 2024 19:39

Král Karel III.

Velké změny po nástupu krále Karla III. do čela britské monarchie pokračují! Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že panovník se rozhodl učinit rázný krok, který se týká dobročinných a jiných organizací. 

Král a další přední členové královské rodiny se vzdají patronátu nad téměř 200 dobročinnými a jinými organizacemi, oznámil palác podle agentury Reuters. Jde o výsledek přezkumu spojení monarchie s více než tisícovkou spolků. 

K hodnocení se přistoupilo po předloňské smrti královny Alžběty II. Ukázalo se, že ona měla záštitu nad 492 organizacemi, zatímco její syn byl jako princ patronem 441 spolků a jeho žena Camilla podporovala téměř stovku institucí. Po provedené revizi si přední členové monarchie ponechají patronát v případě 830 organizací. 

Britské organizace mohou usilovat o královský patronát, který pomáhá například s propagací. Záštitu si uchová například Královská britská legie, největší dobročinná organizace na podporu příslušníků ozbrojených sil, či ochranářské spolky Dogs Trust a Wildlife Trusts.

Organizace budou se závěry revize seznámeny během následujícího týdne, kdy si Velká Británie připomene první výročí korunovace krále Karla III. 

Nejnovější zprávy