Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Karel III. v "novém kabátu"? Je to uniforma, kterou má díky Alžbětě II.!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Karel III. v "novém kabátu"? Je to uniforma, kterou má díky Alžbětě II.!

Andrea Malá

1. července 2024 15:07

Král Karel III. Video

Karel III. se po téměř dvou letech v čele britské monarchie dočkal nového fotografického portrétu. Snímek panovníka ve vojenské uniformě spatřil světlo světa v sobotu u příležitosti britského dne ozbrojených sil. 

Snímkem, který byl pořízen na velké chodbě hradu Windsor, se pochlubila královská rodina na sociálních sítích. Karel III. je na portrétu oblečen do slavnostního oděvu polního maršála s medailemi, mečem a vyznamenáními. Autorem fotky je stálý královský fotograf Hugo Burnand, který monarchu fotil i při korunovaci. 

K představení portrétu došlo ve stejnou chvíli, kdy královna Camilla vzdávala poctu příslušníkům ozbrojených sil, které ve svém videoposelství označila za "zdroj inspirace, jistoty a hrdosti". 

Britský Den ozbrojených sil neboli Armed Forces Day připadá na poslední červnovou sobotu a jeho účelem je vzdát hold veteránům, vojenskému personálu a rodinám vojáků. Ve Velké Británii se připomíná už osmnáct let. 

Polní maršál je nejvyšší hodnost v britské armádě. Karla III. do ní povýšila ještě jeho matka, královna Alžběta II. Panovník je zároveň ceremoniální hlavou všech ozbrojených sil. 

Nejnovější zprávy