Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Karel III. zamával poddaným na odchodu z nemocnice! Jak dlouho se bude ještě léčit?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Karel III. zamával poddaným na odchodu z nemocnice! Jak dlouho se bude ještě léčit?

Andrea Malá

29. ledna 2024 19:36

Král Karel III.

Po princezně Kate propustili lékaři během pondělí ze soukromé kliniky London Clinic také krále Karla III., který podstoupil zákrok kvůli zvětšené prostatě. Hospitalizace panovníka byla výrazně kratší než pobyt jeho snachy. 

Karel III. strávil v nemocnici jen tři noci, zatímco princezna z Walesu téměř dva týdny. Panovník se na rozdíl od ní také ukázal při odchodu z kliniky v centru Londýna veřejnosti. Když odcházel se svou manželkou Camillou, zamával do kamery, než nastoupil do vozu. 

Buckinghamský palác uvedl, že král pozmění své plány, aby mohl pokračovat ve zotavování se v soukromí. Podle BBC není jasné, jak dlouho se monarcha nebude věnovat oficiálním návštěvám. 

Zákrok každopádně nebyl natolik závažný, aby vyžadoval jakékoliv ústavní změny ohledně role krále jako hlavy státu. Nebyl tak určen nikdo jako záskok v případě vážné nemoci panovníka. Případně by takovou osobou byl princ William.

V pondělí byla propuštěna také princezna Kate, která absolvovala plánovanou operaci břicha. Podle prohlášení Kensingtonského paláce se zotavuje podle plánu. Nyní se přesouvá domů do Windsoru, kde bude pokračovat v domácím léčení. 

Nepříjemnou diagnózu si v nedávné době vyslechla také bývalá představitelka monarchie, vévodkyně z Yorku Sarah Fergusonová. Čtyřiašedesátileté bývalé manželce prince Andrewa byla po nádoru prsu diagnostikována i rakovina kůže. 

Nejnovější zprávy