Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Kateřina Emmons slaví 40. narozeniny: Česku třikrát vystřelila olympijskou radost!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Kateřina Emmons slaví 40. narozeniny: Česku třikrát vystřelila olympijskou radost!

Andrea Malá

17. listopadu 2023 19:12

Kateřina Emmons

17. listopad není jen dnem státního svátku, ale také datem narození velké osobnosti, která se doslova zlatým písmem zapsala do historie českého sportu. Čtyřicáté narozeniny totiž dnes slaví bývalá sportovní střelkyně Kateřina Emmons. 

Narodila se 17. listopadu 1983 jako Kateřina Kůrková v Plzni do rodiny několikanásobného mistra světa ve střelbě z malorážky Petra Kůrky, který je jejím otcem. To zcela zásadně předurčilo její osud.

Vědělo se o ní, že je velkým talentem české sportovní střelby. Poprvé se to ukázalo na letních olympijských hrách v Aténách v roce 2004, odkud si odvezla první olympijskou medaili, tehdy bronzovou. Větší úspěchy ale přišly o čtyři roky později v Pekingu.

Kateřina se 9. srpna zúčastnila závodu ve střelbě ze vzduchové pušky na 10 metrů, stanovila nový olympijský rekord 503 a půl bodu a stala se olympijskou vítězkou. O pět dnípozději se skvělou poslední ranou ve střelbě ze sportovní malorážky posunula ze čtvrté na druhou pozici a stříbrem zkompletovala svou sbírku cenných kovů z nejprestižnější sportovní akce. 

Na olympiádě byla ještě v roce 2012 v Londýně, kde také sahala po medaili. Jako obhájkyně zlata ve střelbě ze vzduchové pušky na 10 metrů se umístila čtvrtá. Po třech dalších letech ukončila kariéru. 

V osobním životě se provdala za amerického kolegu Matthewa Emmonse, který je rovněž držitelem zlata, stříbra i bronzu z olympijských her. Pár má čtyři děti, tři dcery a jednoho syna.

Nejnovější zprávy