Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Král Karel III. má rakovinu! V nemocnici byl krátce už v lednu

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Král Karel III. má rakovinu! V nemocnici byl krátce už v lednu

Andrea Malá

5. února 2024 19:44

Král Karel III.

Britskému králi Karlovi III. byla diagnostikována rakovina, uvedla v pondělí britská média s odvoláním na Buckinghamský palác. Pětasedmdesátiletý panovník, který nastoupil na trůn v září 2022 po smrti královny Alžběty II., už v lednu absolvoval lékařský zákrok kvůli zvětšené prostatě. 

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác. Podle BBC nejde o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Monarcha strávil na konci ledna tři noci na soukromé klinice London Clinic, přičemž podstoupil lékařský zákrok.

Karel III. v pondělí podle prohlášení zahájil léčbu onkologického onemocnění. "Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované akce, přičemž se očekává, že ho zastoupí ostatní členové rodiny. 

Král se v pondělí vrátil ze sídla v Sandringhamu, kde ještě v neděli mával lidem po návštěvě kostela. Panovník bude pokračovat ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Členy královské rodiny v poslední době trápí zdraví. Minulý týden byla z nemocnice propuštěna také princezna Kate, která absolvovala plánovanou operaci břicha. Podle prohlášení Kensingtonského paláce se zotavuje podle plánu. Konkrétně se přesunula domů do Windsoru, kde pokračuje v domácím léčení. 

Nepříjemnou diagnózu si v nedávné době vyslechla také bývalá představitelka monarchie, vévodkyně z Yorku Sarah Fergusonová. Čtyřiašedesátileté bývalé manželce prince Andrewa byla po nádoru prsu diagnostikována i rakovina kůže. 

Nejnovější zprávy