Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Král Karel III. se po delší době opět objeví na veřejnosti!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Král Karel III. se po delší době opět objeví na veřejnosti!

Lenka Kučerová

27. dubna 2024 8:56

Král Karel III. Video

Buckinghamský palác oznámil, že britský král Karel III. se po několika týdnech léčby a zotavování znovu objeví ve veřejném prostoru. Plánuje v úterý navštívit onkologické léčebné středisko společně se svou manželkou Camillou, kde se setká s lékaři i pacienty.

Karel III. bojuje s neupřesněnou formou rakoviny a podstoupil léčbu, která mu bránila ve veřejných povinnostech, ale například na konci března se zúčastnil velikonoční bohoslužby.

Palác rovněž sdělil, že král a jeho manželka v červnu přivítají japonský císařský pár na státní návštěvě, což bude první taková událost od roku 1998.

BBC zdůrazňuje, že návrat Karla III. neznamená úplné navrácení se k veřejným povinnostem, ale spíše naznačuje "pozitivní vývoj". "Je to zpráva opatrného optimismu, ale králův léčebný proces, který začal v únoru, stále probíhá a zatím nebylo stanoveno žádné datum ukončení," uvedla BBC.

Přesný typ rakoviny, se kterou se britský monarcha léčí, není znám. Nicméně jeho lékařský tým je "přesvědčen o pokroku v léčbě, který umožňuje králi návrat k některým veřejným povinnostem", jak cituje BBC oficiální prohlášení.

Rakovinou se také léčí princezna Kate, manželka prince Williama, následníka trůnu. Po týdnech spekulací o jejím zdraví na sociálních sítích oznámila rodina v březnu, že podstoupila preventivní chemoterapii po lednové operaci břicha.
 
 
 
 
 
 

Nejnovější zprávy