Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Lucie bude pokračovat bez Davida Kollera! Ten vysvětlil důvody odchodu

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Lucie bude pokračovat bez Davida Kollera! Ten vysvětlil důvody odchodu

Andrea Malá

5. února 2024 8:30

Lucie

Legendární českou kapelu Lucie opouští frontman David Koller, oznámil to v neděli večer na sociálních sítích. Chce se totiž věnovat rodině a své vlastní kapele. Lucie nicméně nekončí, podle prohlášení dokonce pracuje na novém albu. 

"Po dlouhých úvahách jsem se rozhodl, že odcházím z Lucie. Hraní s Lucií bylo fajn, teď se chci věnovat především svojí kapele a rodině," uvedl Koller v překvapivém večerním oznámení. Dodal, že s Lucií ještě odehraje všechny koncerty do konce léta, včetně putovního festivalu Hrady CZ.

Kollerův konec potvrdila i samotná kapela. "Rozcházíme se v dobrém a dohodli jsme se, že společně odehrajeme všechny nasmlouvané koncerty do konce letních prázdnin," napsali hudebníci.

Odchod zpěváka a bubeníka nicméně neznamená konec legendární kapely. "Lucie jede dál, připravuje nové album a oslavy čtyřicátých narozenin," dodali ostatní členové, tedy Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák. 

Lucie vznikla v polovině 80. let, největší slávy se dočkala po sametové revoluci v 90. a první polovině nultých let. V roce 2004 přestala fungovat. Hudebníci se opět spojili v roce 2012. Zprvu pouze vystupovali, v roce 2018 nakonec vyšla nová řadová deska EvoLucie.

Nejnovější zprávy