Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Lenka Kučerová

21. července 2024 12:21

Lucie Šafářová změnila barvu vlasů. Video

Tenistka Lucie Šafářová během svého krátkodobého návratu na kurty prohrála v 1. kole kvalifikace WTA turnaje v Praze s Ukrajinkou Anastasijí Soboljevovou po více než dvou hodinách hry výsledkem 6:4, 4:6, 3:6.

Sedmatřicetiletá Češka se ještě zúčastní čtyřhry, kde bude hrát s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, se kterou získala pět grandslamových titulů. Soboljevová se o místo v hlavní soutěži utká s Jesikou Malečkovou, která jako jediná z domácích tenistek postoupila dál.

Šafářová, která dostala divokou kartu do kvalifikace, začala zápas nadějně a první set vyhrála. Ve druhém a třetím setu měla možnost breaku jako první, ale nedokázala udržet svůj náskok. V rozhodujícím setu za stavu 2:5 sice odvrátila dva mečboly při vlastním podání, ale v dalším gamu už zápas prohrála.

Šafářová, finalistka Roland Garros z roku 2015, pokračuje ve svých neúspěších po červnové třísetové prohře v 1. kole turnaje ITF v Doksech a Starých Splavech. Loni v říjnu, po čtyřleté pauze, porazila v Remeši domácí Yaroslavu Bartashevichovou.

Po tomto vítězství jí však ITF oznámila, že nesplnila všechny podmínky pro návrat do profesionálního tenisu, a tak musela z turnaje odstoupit.