Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Města po tragické střelbě ruší koncerty. Janek Ledecký vysvětlil, proč ty své odehraje!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Města po tragické střelbě ruší koncerty. Janek Ledecký vysvětlil, proč ty své odehraje!

Lenka Kučerová

22. prosince 2023 14:17

Janek Ledecký

Po tragické střelbě, při níž ve čtvrtek v Praze zemřelo 14 lidí a střelec, se řada kulturních událostí ruší. Zpěvák Janek Ledecký se ale rozhodl udělat výjimku, a prozradil proč.

"Samozřejmě, že mě napadlo, jestli ty dnešní dva koncerty nemám zrušit. Zlo, které je a vždycky bylo a bude kolem nás, včera excelovalo do své nejhorší podoby. Celý život se snažím dělat tenhle svět lepší nebo aspoň zábavnější. A Vy, co chodíte na mé koncerty, jste na tom podobně," napsal na svém Instagramu.

"Někdy se nám to daří líp a někdy hůř, ale když s tím přestaneme, tak ta druhá strana vyhraje.
S hlubokou úctou ke všem, které včerejší tragédie zasáhla, nebo se jich dotkla, ty dnešní dva koncerty odehrajeme," dodal.

"A když při nich na pár hodin nebudete myslet na to, co se děje venku a pak půjdete domů balit dárky a chystat se na Štědrý večer s o trochu lepší náladou, než jste přišli, tak se nám to povedlo," vysvětlil zpěvák.

Řada jiných koncertů je ale rušena. Například v Litvínově neproběhne ani dnešní plánovaný koncert skupiny Lunetic, ani zítřejší hudební vystoupení ŽALM 151. Poděbrady například zrušily koncert Daniela Hůlky, Nymburk vystoupení kapely The Tap Tap apod. Ruší se také řada školních koncertů a dalších vystoupení napříč celým Českem.

Nejnovější zprávy