Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

MFF KV: Viggo Mortensen na zahájení festivalu převzal Křišťálový glóbus!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

MFF KV: Viggo Mortensen na zahájení festivalu převzal Křišťálový glóbus!

Lenka Kučerová

28. června 2024 20:05

Viggo Mortensen na KVIFF 2024. Video

Dnešní slavnostní ceremoniál plný archivních záběrů zahájil 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, již potřicáté pod vedením Jiřího Bartošky jako prezidenta festivalu. Bartoška spolu s moderátorem Markem Ebenem pozdravili zaplněný Velký sál hotelu Thermal přímo z hlediště. Po představení letošní poroty převzal americký herec a režisér Viggo Mortensen Křišťálový glóbus za přínos světové kinematografii a uvedl svůj romantický western Až na konec světa.

Viggo Mortensen je známý především svou rolí Aragorna v sáze Pán prstenů režiséra Petera Jacksona. Je držitelem mnoha ocenění a byl nominován na Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA za roli otce netradiční rodiny ve filmu Tohle je náš svět režiséra Matta Rosse a za roli mazaného podvodníka Tonyho ve filmu Zelená kniha. Film Tohle je náš svět získal na MFF Karlovy Vary 2016 diváckou cenu deníku Právo.

Všestranný umělec zahájil svou hereckou kariéru v polovině 80. let ve filmech jako Svědek režiséra Petera Weira, Věznice Rennyho Harlina a Divocí koně Davida Anspaugha. Kromě herectví se věnuje i hudbě a poezii.

Největší popularitu získal díky roli Aragorna v trilogii Pán prstenů režiséra Petera Jacksona, což mu přineslo celosvětové uznání. Kromě herectví je také uznávaným básníkem a malířem, jehož díla byla vystavována po celém světě.

Věnuje se také hudbě a fotografii. Viggo Mortensen je známý svým intelektuálním přístupem k umění a životu a svou schopností přinést hlubokou autenticitu a vášeň do všech svých projektů.

Nejnovější zprávy