Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Michael J. Fox bojuje s Parkinsonovou nemocí přes 30 let. Oporu má v manželce

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Michael J. Fox bojuje s Parkinsonovou nemocí přes 30 let. Oporu má v manželce

Adam Souček

14. listopadu 2023 20:22

Michael J. Fox s manželkou

Michael J. Fox (62) se svěřil, jak se společně s manželkou Tracy Pollan (63) vyrovnávají s jeho Parkinsonovou chorobou. "Naznačila mi, že v dobrém i zlém, ve zdraví i v nemoci. Dokázala mě z toho dostat a projít tím se mnou," řekl Michael J. Fox o své ženě.

Ve čtvrtečním vydání pořadu CBS Mornings 62letý herec, kterému byla progresivní mozková porucha diagnostikována v roce 1991 ve věku 29 let, hovořil o tom, jak ho jeho 35letá manželka podporovala v jeho zdravotních potížích.

"Pro mě je to skvělé, nevím, jak pro ni," řekl se smíchem. "Tracy samozřejmě miluji a je to úžasný člověk, který si toho hodně prožil.“

Hvězda filmu Návrat do budoucnosti se svěřila, že jeho žena dodržela manželský slib, ale pochopil by, kdyby se rozhodla vztah ukončit. "Naznačila mi to slovy v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví," vysvětlil. "Dokázala mě tím provést a projít si tím se mnou. A to se jí dařilo celých 35 let."

"Věděli jsme, že se autobus blíží, a věděli jsme, že do nás narazí, ale nevěděli jsme, jak je daleko a jak rychle jede," dodal. "Kdykoli by jí bylo odpuštěno, kdyby řekla: 'Prostě vystoupím'. Ale ona to neudělala."

Video: Michael J. Fox on latest Parkinson's research and how he's managing the disease | CBS Mornings

V březnu se pár svěřil časopisu People s tím, jak se nadále vzájemně podporují a pečují o svůj vztah.

"Myslím, že si opravdu nasloucháme a jsme tu jeden pro druhého, když se potřebujeme," řekla Pollan. "A pak si také dáváme prostor, když je to potřeba. Prostě cítíme, co je v danou chvíli potřeba.“

Manželé se vzali v roce 1988 a mají spolu 34letého syna Sama Michaela, dvojčata Aquinnah Kathleen a Schuyler Frances (28) a dceru Esmé Annabelle (21). "Tracy dává naší rodině vše, co potřebujeme. Všechno dobré v naší rodině, pochází od ní," řekl Fox.

Při přebírání ceny Jean Hersholt Humanitarian Award v listopadu 2022 se Fox zamyslel nad svou strastiplnou cestou s Parkinsonovou chorobou. "Řekli mi, že mi zbývá už jen deset let práce. "Nejtěžší na mé nemoci bylo vyrovnat se s jasnou diagnózou s nejistou prognózou.“

"Věděl jsem jen, že to bude horší. Diagnóza byla jistá, ale vývoj byl neurčitý a nejistý. Moje žena Tracy mi dala jasně najevo, že bude po celou dobu se mnou," dodal.

Nejnovější zprávy