Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Michael Schumacher je deset let obestřen tajemstvím! Jak na tom je?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Michael Schumacher je deset let obestřen tajemstvím! Jak na tom je?

Andrea Malá

29. prosince 2023 21:03

Michael Schumacher

Právě dnes je to deset let od chvíle, kdy Michael Schumacher utrpěl úraz, který ho úplně změnil. Veřejnost ale vlastně neví, jak přesně. Nic na tom nezměnilo ani nejnovější vyjádření mladšího bratra Ralfa. 

Schumacher utrpěl 29. prosince 2013 při lyžování v Alpách vážný úraz hlavy, ačkoliv měl na hlavě helmu. Během sjezdu neupraveného svahu narazil při pádu do skály a upadl do kómatu. Následně absolvoval dvě operace, které sice stabilizovaly jeho stav, ale ten zůstával nadále kritický. 

Rekonvalescence pod dohledem špičkových lékařů v nemocnicích probíhala do září 2014, kdy byl fenomenální pilot F1 propuštěn do domácího léčení. V péči rodiny zůstává dodnes. 

"Chybí mi můj Michael z tehdejší doby," přiznal Ralf Schumacher v aktuálním vyjádření pro list Bild. "Michael měl v životě často štěstí, pak ale přišla ta tragická nehoda. Díky bohu se dalo pomocí moderní medicíny leccos udělat, ale přesto už nic není jako dřív," poznamenal muž, který se také dostal na vrchol formulových závodů.

"Za sebe mohu říct, že jeho úraz byl i pro mě ošklivý a drastický zážitek," dodal Schumacher, aniž by specifikoval, jak na tom Michael momentálně je. 

Nejnovější zprávy