Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Michal David vzbudil vášně slovy o válce na Ukrajině: Pomáhal by, ale...

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Michal David vzbudil vášně slovy o válce na Ukrajině: Pomáhal by, ale...

Andrea Malá

3. července 2024 8:44

Michal David Video

Někdy se říká, že jsou věci, k nimž by se umělci neměli vyjadřovat. Když jsou však konkrétně dotázáni, většinou přesto odpoví na cokoliv. Tak se stalo, že hitmaker Michal David nabídl svůj pohled na válku na Ukrajině, s nímž spousta lidí nebude souhlasit... 

Ukrajina už déle než dva roky čelí plnohodnotné ruské invazi, přičemž k zemím, které Kyjevu pomáhají, se řadí i Česko. David se nechal slyšet, že každá válka je špatná, zmínil i další aktuální konflikt mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

"Vlastně se divím, že v téhle době války vůbec vznikají, když už všichni víme, že to nemá žádný smysl a stojí to strašně peníze. My na jednu stranu máme pocit, že pomáháme, pak zjistíme, že ty peníze utekly jinam," uvedl v pořadu Hráči deníku Blesk.

Známý hitmaker podotkl, že by pomáhal, ale jiným způsobem, než to dělá současná Fialova vláda. "Já si nemyslím, že je dobré posílat peníze na zbraně," přiznal otevřeně.

"Já bych pomáhal humanitárně, posílal léky, anebo lidsky. U nás jedna paní z Ukrajiny uklízí 30 let a taky jsme jí teď s něčím pomohli. Ale posílat zbraně a pomáhat, aby se zabíjeli další lidé, s tím já nesouhlasím," dodal David, kterému zřejmě v mailové schránce přistane pár nepěkných zpráv. V Česku je totiž spousta lidí s úplně jiným názorem na pomoc Kyjevu. 

Nejnovější zprávy