Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 12. prosince 2023

Svátek slaví Simona, zítra Lucie

Milan Lasica (†81) to do smrti tajil i rodině: Nová píseň je zhudebněný dopis pro blízké!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Milan Lasica (†81) to do smrti tajil i rodině: Nová píseň je zhudebněný dopis pro blízké!

Andrea Malá

1. listopadu 2023 12:20

Milan Lasica ve videoklipu k nové písni List do vetra.

Dva roky uplynuly v létě od smrti Milana Lasici, která všechny zaskočila. Podobně překvapila Slováky i Čechy nová píseň, která nyní spatřila světlo světa. Jmenuje se List do vetra a je předzvěstí celého alba. 

Lasica zemřel 18. července 2021 v důsledku poruchy srdečního rytmu během vystoupení v bratislavském Štúdiu L+S. Krátce předtím dozpíval píseň Ja som optimista. Před svou náhlou smrtí ještě nahrál jedenáct skladeb, aniž by to dokonce věděli jeho nejbližší.

Nahrávání bylo přísně utajené, rodina se o něm dozvěděla až po Lasicově smrti. "Milan byl velmi introvertní člověk, tichý. Většinou velmi vážný a velmi smutný. Velmi plachý. Já se nedivím, že chtěl, aby to zůstalo v tajnosti," říká vdova Magda Vášáryová v úvodu videoklipu k nové písni. Objevují se v něm také herci Daniela Kolářová, Jiří Bartoška, Zdeněk Svěrák nebo Martin Hofmann.

Video: Milan Lasica - List do vetra | YouTube

List do vetra je prvním zveřejněným singlem. Jde o zhudebněný dopis, který Lasica zanechal pro své blízké, přátele či kolegy. 

Celkem vzniklo jedenáct skladeb, v nichž zesnulý umělec prostřednictvím poezie slovenských básníků reflektuje vlastní život. Materiál jeho nového a zároveň posledního alba byl kompletně audiovizuálně zaznamenán a stal se spolu s vybranými básněmi základním stavebním prvkem projektu Básnenie. 

Album vyjde v průběhu příštího roku ve dvou speciálních formátech, konkrétně jako kniha s CD a jako vinyl s měnitelným obalem LP. Fanoušci jej mohou získat už dnes v rámci crowdfundingové kampaně. 

Nejnovější zprávy