Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Miliarda za Mercuryho hity! Queen dostali zdánlivě neodolatelnou nabídku

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Miliarda za Mercuryho hity! Queen dostali zdánlivě neodolatelnou nabídku

Andrea Malá

3. června 2024 15:26

Freddie Mercury

We Will Rock You, Bohemian Rhapsody či We Are The Champions. Takové hity patří do hudebního katalogu legendární rockové kapely Queen, ve které zpíval nezaměnitelný zpěvák Freddie Mercury. O odkoupení práv na písně jedná společnost Sony Music, podle BBC a Sky News nabízí miliardu dolarů. 

Podle agentury Bloomberg spolupracuje společnost na transakci s dalším investorem. Pokud k dohodě dojde, bude se týkat nejen písní, ale i všeho souvisejícího duševního vlastnictví, včetně práv na loga, videoklipy, vydavatelskou činnost a další obchodní příležitosti. 

Jednání má probíhat už od loňského roku a nemusí vést k dohodě, uvedla média. Pokud by k ní však došlo, jednalo by se o největší obchod svého druhu. Sony Music před třemi lety zaplatila za katalog amerického rockera Bruce Springsteena půl miliardy dolarů. 

Dohodu komplikuje fakt, že práva na hudební katalog Queen pro Severní Ameriku již vlastní společnost Disney Music Group. Kapela vlastní práva pro zbytek světa a ponechává si celosvětová vydavatelská práva, tedy copyright na hudbu a texty. 

Prodej hudebních práv se v poslední době stal velkým byznysem. Investoři jsou za nestárnoucí hity ochotni nabídnout vysoké částky, přičemž lákají autory na velkou jednorázovou výplatu. 

Nejnovější zprávy