Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Miss World 2024 vyhrála Češka! Krystyna Pyszková oslnila indickou Bombaj

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Miss World 2024 vyhrála Češka! Krystyna Pyszková oslnila indickou Bombaj

Andrea Malá

10. března 2024 10:05

Krystyna Pyszková Video

Česko má po letech opět Miss World. Stala se jí pětadvacetiletá třinecká rodačka Krystyna Pyszková, vítězka soutěže Miss Czech Republic 2022. Světovou královnou krásy byla korunována v sobotu v indické Bombaji. 

O vítězství Češky informují velká světová média v čele se CNN. Pyszková navázala na dosud jedinou českou vítězku Taťánu Kuchařovou, která uspěla v roce 2006.

Třinecká rodačka soupeřila s více než stovkou žen a úspěšně procházela soutěží, která se postupně zužovala, až zůstaly ve hře poslední čtyři účastnice. Ve velkém finále pak předčila Yasminu Zeytounovou z Libanonu, Aché Abrahamsovou z Trinidadu a Tobaga a Lesego Chombovou z Botswany. 

Studentka práv a obchodní administrativy získala nominaci na přehlídku Miss World vítězstvím v soutěži Miss Czech Republic. Její sobotní úspěch ocenil i šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti). "Měl jsem možnost ji osobně podpořit minulý týden při neplánovaném dlouhém mezipřistání v Indii a moc jí tento úspěch přeju," napsal na síti X a popřál vítězce hodně štěstí v další kariéře. 

Miss World je mezinárodní soutěž krásy, která vznikla v 50. letech minulého století ve Velké Británii. Historicky první ročník se konal na podzim roku 1951. Podobně jako v mezinárodní soutěži Miss Universe se rozhoduje o nejkrásnější dívce z mnoha států světa. 

Nejnovější zprávy