Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Bruce Willis (68) RMOUTÍ RODINU: Smutná zpráva o jeho vážně nemoci

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Bruce Willis (68) RMOUTÍ RODINU: Smutná zpráva o jeho vážně nemoci

Veronika Jirásková

26. září 2023 5:35 | Aktualizováno: 26. září 2023 7:43

Emma Heming Willis a Bruce Willis Video

Hercova manželka Emma Heming Willisová se otevřeně vyjádřila o rodinném životě poté, co slavný herec Bruce Willis (68) loni ukončil svoji hereckou kariéru kvůli diagnóze afázie. Informuje Sky News.

Manželka Bruce Willise a jeho velká láska Emma Heming Willisová se poprvé otevřeně zmínila o demenci svého manžela a zároveň prozradila, že nebylo jasné, zda si herec byl vědom svého vlastního stavu. V rozhovoru v pořadu Today na televizní stanici NBC uvedla, že bylo "těžké poznat", zda její muž Bruce Willis je si vědom svého stavu o afázii, což je stav ovlivňující jeho kognitivní schopnosti.

Jeho nemoc, tedy demence, byla diagnostikována před více jak rokem. Rodina je z toho opravdu zoufalá. 

Video: Manželka Bruce Willise, Emma, ​​poskytuje aktuální informace o zdravotním stavu: „Těžko vědět“, jestli si je vědom svého stavu | Today

"Učím se, že demence je těžká," říká Emma. „Je to těžké pro diagnostikovaného, ​​je to těžké i pro rodinu. Je to stejně těžké pro Bruce, pro mě i pro naše dívky. A když říkají, že je to rodinná nemoc, tak to opravdu je."

Modelka, která je provdaná za hvězdu "Smrtonosné pasti" od roku 2009, sdělila, že nyní s manželem fungují jako "partneré v péči" a že o jeho nemoci se hovoří jako o součásti jejich "otevřené a upřímné domácnosti".

Uvedla: "Nejdůležitější pro nás bylo porozumět, co tato nemoc znamená a vysvětlit ji, protože když víte, co nemoc je z lékařského hlediska, všechno má více smyslu. Bylo důležité sdělit našim dcerám, co se děje, protože jsem nechtěla, aby se s diagnózou svého otce nebo s jakoukoliv formou demence pojilo stigma nebo hanba."

Pár má dvě malé dcery, Evelyn a Mabel, a Willis (68) má tři dospělé dcery se svou první manželkou, herečkou Demi Moore.

Emma Heming Willis a Bruce Willis s dětmi

Emma Heming Willis se otevřela během World FTD (frontotemporální demence) Awareness Week. Označila Willisovu diagnózu za "požehnání i prokletí" a vysvětlila, že "jen vědět" o tom, co se děje, to "trochu usnadnilo... [ale nezmenšilo] bolest."

"Upřímně řečeno, on je dar, který neustále dává. Láska. Trpělivost. Odolnost. Tolik nás učí a učí mě a celou naši rodinu. Abych mohla být venku a dělat to, co dělám, není to moje zóna pohodlí. Je to dílo Bruceovy síly," dodala.

Emma Heming Willis a Bruce Willis

Dále v rozhovoru poznamenala: "Svým dcerám to také ukazuje, že je důležité umět požádat o pomoc a podporu, protože pokud nejsme ve stavu, abychom se postarali o sebe, nemůžeme být nejlepším pečovatelem pro tu osobu, kterou milujeme a o kterou se staráme."

Emma Heming Willis v závěru zdůraznila, jak tyto zkušenosti mění rodinné vztahy a učí je, jak se lépe starat a milovat. Uvedla, že i přes smutek je to krásná a hluboká zkušenost pro celou rodinu.

FTD je vzácný typ demence ovlivňující části mozku, včetně čelního a spánkového laloku. Tento stav způsobuje změny v osobnosti, chování, jazyku a pohybu postižené osoby. Na rozdíl od některých jiných forem demence neexistuje pro FTD lék, ale některé terapie a paměťové aktivity mohou pomoci řídit některé příznaky. Průměrná doba přežití po nástupu příznaků se pohybuje mezi osmi až deseti lety.

Bruce Willis je známým hercem, který se proslavil díky rolím v populárních filmech, jako je "Die Hard", "Pulp Fiction" a "The Sixth Sense". Během své kariéry hrál ve více než 100 filmech a jeho celkové tržby přesáhly 5 miliard dolarů.

FTD je velmi vzácné onemocnění, představující méně než jeden z 20 případů demence.

Nejnovější zprávy