Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Nesmrtelná Helenka Vondráčková: Do kdy chce zůstat na scéně?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nesmrtelná Helenka Vondráčková: Do kdy chce zůstat na scéně?

Lenka Kučerová

31. května 2024 14:29

Helena Vondráčková Video

Helena Vondráčková slaví 60 let na scéně a při této příležitosti otevře v úterý v pražském Tančícím domě výstavu, která mapuje její dlouholetou kariéru. V rozhovoru pro TASR uvedla, že dokud bude zdravá a bude o ni zájem, chce nadále koncertovat a připravovat další projekty. 

Také oznámila nové album, kde budou její slavné hity přezpívány do moderního hudebního stylu.

Vondráčková slaví své diamantové výročí celý rok. Připravila také speciální slovenské turné, jehož první část skončila před několika dny. Ze slovenského přivítání byla nadšená.

"Slovenské publikum je energické, chce se bavit, spolupracuje a přesně tak to bylo i teď. Viděla jsem, že na mě nezapomněli, dokonce si pamatují i ​​některé písně a zpívali s námi, dokonce v češtině," ocenila své slovenské fanoušky.

Během 60 let nikdy neuvažovala o ukončení kariéry. "Dokud budu zdravá a bude mi to zpívat a než mě budou lidé přijímat tak, jak mě přijímají, že máme plné sály, není důvod, abych měnila profesi," řekla s úsměvem.

Z více než 1700 písní, které během své kariéry nazpívala, jsou jejími oblíbenými například "Můžeš zůstat, můžeš jít", "Dvě malá křídla tu nejsou" či "Samba". "A samozřejmě 'Dlouhá noc', ta mě baví ještě pořád, a 'Malovaný džbánku' - tu musím zpívat všude, jak na Slovensku, tak v Polsku, bez ní to nejde," zasmála se Vondráčková.

Prozradila také, že na Slovensku nedávno připravovala nový hudební projekt – své známé hity přezpívala do moderního stylu elektronické taneční hudby. "Nazpívala jsem to všechno znovu - je tam 'Dlouhá noc', 'Vzhůru k výškám', 'Sladké mámení', 'Malovaný džbánku', 'Chytila jsem na pasece motýlka', 'Ještě světu šanci dej'...," přiblížila Vondráčková a dodala, že videoklip na tuto verzi písně 'Dlouhá noc' natáčela v Bratislavě. 

Nejnovější zprávy