Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Nicolas Cage pochází ze slavného rodu! Jeho pravé jméno prozradí víc!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nicolas Cage pochází ze slavného rodu! Jeho pravé jméno prozradí víc!

Lenka Kučerová

12. března 2024 19:52

Nicolas Cage

Nicolas Cage je americký herec, producent a režisér, který se narodil 7. ledna 1964 v Long Beach v Kalifornii. Věděli jste, že jeho rodné jméno je Nicolas Kim Coppola, a že je příbuzný s renomovanou filmovou rodinou Coppolových, z níž vzešli i režiséři Francis Ford Coppola a Sofia Coppola?

Cage začal svou hereckou kariéru v osmdesátých letech a rychle získal uznání svým výrazným talentem a nezaměnitelným hereckým stylem. Proslavil se v různorodých rolích, od romantických komedií po akční filmy. Za svou kariéru obdržel několik prestižních ocenění, včetně Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za film Leaving Las Vegas z roku 1995.

Jeho herecký repertoár zahrnuje širokou škálu žánrů, což z něj činí univerzálního herce. Exceloval také v filmech jako National Treasure, 21, Con Air a Pod vlivem úplňku. Cage si vytvořil pověst herce, který se nebojí riskovat a ztělesňovat rozmanité postavy.

Přestože je Cage uznávaným hercem, jeho kariéru provázely i kontroverze. Jednou z něj byly jeho finanční problémy, které vedly k nuceným prodejům majetku a daňovým problémům.

Cage byl znám svým luxusním životním stylem, který zahrnoval nemovitosti, sbírky umění a exotická auta. Tyto finanční potíže vedly k dočasným omezením jeho filmové kariéry.

Další problémy v osobním životě se týkaly několika rozvodů. Cage byl ženatý s herečkou Patricií Arquette, s níž se rozvedl, a také s Lisou Marie Presley, dcerou Elvise Presleyho. Jeho osobní život byl předmětem mediálního zájmu, ačkoliv se snažil udržovat svou soukromí.

Nicolas Cage však zůstává jednou z výrazných postav filmového průmyslu a jeho kariéra zahrnuje nespočet filmů, které zanechaly trvalý dojem na divácích. I přes osobní výzvy se Cage stále považuje za vášnivého herce, který hledá různorodé a zajímavé role.

Nejnovější zprávy