Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

"Nikdy to nebylo tak intenzivní." Plekanec skončil s hokejem kvůli zdraví!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

"Nikdy to nebylo tak intenzivní." Plekanec skončil s hokejem kvůli zdraví!

Andrea Malá

2. listopadu 2023 16:58

Lucie Šafařová s partnerem Tomášem Plekancem Video

Tomáš Plekanec to bez hokeje dlouho nevydržel. V sobotu oznámil konec profesionální kariéry, ve středu už byl veřejnosti představen jako nový asistent trenéra národního týmu. Brusle pověsil slavný útočník na hřebík ze zdravotních důvodů. Co přesně ho ale trápilo? 

Sám Plekanec potvrdil, že jde o konec vynucený, když v sobotu oznamoval konec s hokejem. "Bohužel, ze zdravotních důvodů jsem se rozhodl ukončit tuhle sezónu a mojí hokejovou kariéru, i když ta představa byla malinko jiná," uvedl. 

"Doufal jsem, že nějaký odpočinek by tomu pomohl, pár týdnů, abych se mohl vrátit na led a pomoci klukům do play-off. Bohužel se to nestane. I když mě to strašně mrzí, hrozně rád bych pomohl, ale dál by to byl pro mě obrovský risk," pokračoval útočník.

Hokejoví fanoušci se pochopitelně začali pídit po tom, jaké konkrétní zranění vedlo k rozhodnutí o ukončení kariéry. Kladenský odchovanec sice poskytl rozhovor Radiožurnálu Sport, ale moc to neozřejmil. 

"Nešlo o žádnou konkrétní věc," poznamenal Plekanec. "Mám už něco odehráno, menší problémy během kariéry vždycky byly, ale nikdy to nebylo tak intenzivní, aby mě to vyřadilo na dlouho," dodal. 

Nejnovější zprávy