Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Nikol Leitgeb může slavit: Nákladná léčba Martínka brzy započne!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nikol Leitgeb může slavit: Nákladná léčba Martínka brzy započne!

Andrea Malá

21. listopadu 2023 10:45

Nikol Leitgeb Video

I díky velkému úsilí influencerky Nikol Leitgeb se v září podařilo zajistit peníze na nákladnou genovou terapii pro vážně nemocného Martínka. Rodina měla o uplynulém víkendu pro všechny dárce skvělou zprávu. Léčba chlapce už je naplánovaná. 

Martínkovi byl diagnostikován AADC syndrom, který je způsoben nedostatečnou funkcí enzymu se zmíněnými čtyřmi písmeny v názvu. Konkrétně jde o velmi vzácné genetické onemocnění, které ovlivňuje metabolismus neurotransmiterů v mozku.

Rodina sháněla na náročnou léčbu sto milionů korun a i díky zapojení známých osobností uspěla. Vybralo se přes 149 milionů korun, do sbírky se zapojilo více než 303 tisíc dárců.

V neděli se na platformě Donio objevila informace, že léčbu se ve specializovaném centru ve francouzském Montpellier se podařilo dojednat. Proběhne na přelomu ledna a února. "Přesné datum samotného zákroku bychom si přáli ponechat v tajnosti také proto, že by ještě mohlo dojít ke změně," uvedli blízcí. 

"Trvalo to, trvalo… Věřili jsme, že na Vánoce už se bude náš Martínek zotavovat doma, i tak máme ale velkou radost, snažíme se být co možná nejvíce zdraví a byť se to zdá ještě daleko, už počítáme dny do odjezdu… Co se zdravotního stavu Martínka týče, kvůli snížené imunitě stále bojujeme s každou drobnou virózou, Martínek je ale bojovník a navzdory všemu se na nás stále dokáže usmívat," dodali. 

Nejnovější zprávy