Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Nikol Leitgeb s medailí od Senátu: Je nás všech, vzkázala fanouškům!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nikol Leitgeb s medailí od Senátu: Je nás všech, vzkázala fanouškům!

Andrea Malá

29. září 2023 17:29

Nikol Leitgeb Video

Nikol Leitgeb dopředu avizovala, že na Den české státnosti obdrží medaili od předsedy Senátu, nad čímž se mnozí pozastavili. A nakonec se to sešlo snad nejlépe, jak mohlo. Všichni pochybovači totiž museli uznat, že blondýnka dělá dobré věci. 

"Dostali jsme od Senátu jeden velkej lajk," oznámila Leitgeb ve čtvrtek na instagramu, přičemž v množném čísle mluvila zcela záměrně. Oceněna podle ní totiž zdaleka nebyla jen její vlastní iniciativa.

"Chvíli si medaili nechám v kredenci já, a pak si ji asi dáme kolovat. Páč je nás všech, co se tady každou chvíli snažíme pomoct těm, kteří mají od života naloženo víc než ostatní. Děkuju, že to takhle krásně a dlouho táhnem spolu," vzkázala influencerka.

Štíbrová se v uplynulých dnech zásadně podílela na úspěchu sbírky, jemuž byl diagnostikován AADC syndrom, který je způsoben nedostatečnou funkcí enzymu se zmíněnými čtyřmi písmeny v názvu. Konkrétně jde o velmi vzácné genetické onemocnění, které ovlivňuje metabolismus neurotransmiterů v mozku.

Rodina sháněla na náročnou léčbu sto milionů korun a i díky zapojení známých osobností uspěla. Cílová částka byla nakonec výrazně překonána. Vybralo se přes 149 milionů korun, do sbírky se zapojilo více než 303 tisíc dárců.

Nejnovější zprávy