Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Paul McCartney je britským rekordmanem! Tímto se zapsal do historie!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Paul McCartney je britským rekordmanem! Tímto se zapsal do historie!

Lenka Kučerová

25. května 2024 13:36

Paul McCartney

Paul McCartney se stal prvním hudebníkem-miliardářem ve Spojeném království. Vyplývá to z nejnovějšího seznamu nejbohatších lidí a rodin žijících v zemi, který zveřejnil nedělník The Sunday Times.

Majetek 81letého McCartneyho vzrostl díky "intenzivnímu koncertování, hodnotné tvorbě a dokonce malé pomoci od Beyoncé", která na své poslední studiové album "Cowboy Carter" zařadila píseň "Blackbird" od The Beatles.

McCartneyho čistý majetek byl odhadnut přesně na jednu miliardu liber, což z něj činí miliardáře i přes obecný pokles počtu miliardářů ve Spojeném království z 177 v roce 2022 na 165 v letošním roce. Tento pokles je částečně způsoben plány vlády zrušit systém, který lidem umožňuje neplatit ve Spojeném království daň z příjmů ze zahraničí.

Osobní majetek britského krále Karla III. se podle odhadů zvýšil o deset milionů liber na 610 milionů liber díky nárůstu čisté hodnoty jeho majetku.

Mezi těmi, kteří zaznamenali pokles majetku, jsou chemický magnát Jim Ratcliffe, který letos koupil podíl ve fotbalovém klubu Manchester United, vynálezce James Dyson a Richard Branson, spoluzakladatel společnosti Virgin. Všichni zaznamenali pokles svého multimiliardového majetku.

V čele seznamu je již třetí rok po sobě investor indického původu Gopichand Hinduja a jeho rodina. Majetek šéfa konglomerátu Hinduja Group se odhaduje na 37 miliard liber.

Mezi nováčky na prestižním seznamu je pilot formule 1 Lewis Hamilton, který v sezóně 2025 přestoupí z Mercedesu do Ferrari, doplňuje stanice BBC.

Na letošním seznamu 350 jednotlivců a rodin se nachází majetek v celkové hodnotě 795,3 miliardy liber. Spojené království zaznamenalo největší pokles počtu miliardářů v 35leté historii vydávání tohoto přehledu, upozorňuje agentura AFP.
 
 

Nejnovější zprávy