Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Pavol Habera vítěze voleb nepodporoval! Co ho štve na dnešním Slovensku?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Pavol Habera vítěze voleb nepodporoval! Co ho štve na dnešním Slovensku?

Andrea Malá

7. dubna 2024 15:37

Pavol Habera Video

Oba finalisté prezidentské volby na Slovensku stáli o podporu známých osobností. Rockový zpěvák Pavol Habera dokonce veřejně prozradil, který z kandidátů má jeho sympatie. Nakonec ale zvítězil ten druhý, předseda parlamentu Peter Pellegrini.

Habera na obrazovkách CNN Prima News přiznal, že podpořil exministra zahraničí Ivana Korčoka. "Je dobrý v tom, že není v žádné straně, občanský kandidát. Souhlasím s ním ve všech názorech, o kterých mluví," vysvětlil svůj postoj. 

Současnou slovenskou vládu premiéra Roberta Fica pokáral zejména za jednu věc. "Mohu akorát říct, proč se mi nelíbí záležitost, kterou se vláda chystá udělat. Například zestátnit Slovenskou televizi nebo zavést na Slovensku menší tresty za kriminální činnost, u toho se chytáme za hlavu a nechápeme, co se děje," svěřil se s tím, co jej štve. 

Pellegrini získal ve druhém kole přes 53 procent hlasů a oproti prvnímu kolu porazil svého vyzyvatele Ivana Korčoka, bývalého ministra zahraničí. Podle světových médií se novým slovenským prezidentem stane populista a spojenec premiéra Roberta Fica. 

Nejnovější zprávy