Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Penélope Cruz slaví 50. narozeniny! Jak se dostala až na vrchol?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Penélope Cruz slaví 50. narozeniny! Jak se dostala až na vrchol?

Lenka Kučerová

28. dubna 2024 21:46

Penélope Cruz

Penélope Cruz, španělská herečka s magnetickým půvabem a nepřehlédnutelným talentem, si vydobyla pevné místo ve světě filmu svými vynikajícími výkony a krasou, která oslnila diváky po celém světě. Narodila se 28. dubna 1974 v malém městečku Alcobendas poblíž Madridu a už od mládí projevovala vášeň pro herectví.

Cruz začala svou profesionální kariéru jako modelka a později se přesunula do světa filmu. Její první významnou rolí byla ve filmu "Volavka" (1992), kde získala pozornost kritiky a začala se prosazovat jako talentovaná herečka.

Brzy nato následovala role ve filmu "Jamón, jamón" (1992), kde si zahrála vedle svého budoucího manžela, herce Javiera Bardema. Tato kontroverzní a vášnivá romantická komedie jí vynesla první ocenění a uznání od španělské filmové akademie.

Cruz postupně expandovala svou kariéru na mezinárodní úroveň a získala si přízeň Hollywoodu svými výkony v různorodých rolích. Její herecký talent a schopnost se přizpůsobit různým žánrům ji učinily jednou z nejžádanějších hereček ve filmovém průmyslu.

Jedním z vrcholů její kariéry byla role ve filmu "Volver" (2006) od režiséra Pedra Almodóvara, za kterou byla nominována na Oscara a získala Zlatý glóbus.

V průběhu své kariéry si Cruz zahrála v širokém spektru filmů od dramat po komedie, a vždy se jí podařilo předvést svou všestrannost a hloubku jako herečce. Její úspěch byl potvrzen celou řadou cen a nominací, včetně Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film "Vicky Cristina Barcelona" (2008).

Mimo svou vynikající hereckou kariéru je Cruz známá svou charitativní prací a aktivismem. Podporuje různé dobročinné organizace a angažuje se v boji za lidská práva a ochranu životního prostředí. Je také vášnivou podporovatelkou kultury a umění ve Španělsku a po celém světě.

Svým nekonečným talentem, krásou a charisma se Penélope Cruz stala nejen ikonou španělského filmu, ale i výraznou osobností celosvětového filmového průmyslu. Ačkoliv nepatří mezi nejostřeji sledované tváře Hollywoodu, má na kontě řadu úspěšných filmů a fanoušky po celém světě!

Nejnovější zprávy