Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Podmínka za znásilnění nevlastní dcery? Slavní Češi jsou v šoku!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Podmínka za znásilnění nevlastní dcery? Slavní Češi jsou v šoku!

Andrea Malá

21. ledna 2024 17:41

Ewa Farna

Česko v týdnu pobouřil případ, v němž odvolací senát brněnského krajského soudu zmírnil lesnímu dělníkovi tříletý trest odnětí svobody za znásilňování dospívající nevlastní dcery na podmínku. Bouří se i slavné osobnosti. Kdo všechno se vyjádřil? 

O soudním rozhodnutí informoval web novinky.cz. Okresní soud nejprve udělil dřevorubci tříletý trest a povinnost zaplatit oběti odškodnění ve výši 300 tisíc korun. Muž se odvolal, státní zástupkyně navrhovala zamítnutí odvolání. Krajský soud přesto zmírnil trest podmínečným odkladem na pět let. 

Například Ewa Farna přiznala, že je z toho úplně špatná. "To přece takhle nemůže být, nemůže dopadnout," napsala na sociální síti, přičemž se podivovala hlavně nad závěry, že znásilňování ze strany blízké osoby nemá negativní dopad na psychiku.

"Ta holka se po rozhodnutí soudu pokusila o sebevraždu. Jak někdo může říct, že to jako je relativně ok, že to přece rozdýchá?!" nechápala zpěvačka. Těšit ji může fakt, že do kauzy se v týdnu vložil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). 

Pořádně naštvaná byla také herečka Aneta Krejčíková. "To je na odevzdání soudcovského taláru," konstatovala. Připojila se i moderátorka Iveta Lutovská. "Jednou mi někdo řekl, že k soudům se chodí pro rozsudek, ne pro spravedlnost... Já ale pořád věřím, že to přece takhle nemůže být," vyjádřila naději. 

Nejnovější zprávy