Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Pohádka Princ Mamánek: Natáčení postihla skutečná smrt, vícekrát

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Pohádka Princ Mamánek: Natáčení postihla skutečná smrt, vícekrát

Nikola Horáková

31. prosince 2023 14:13 | Aktualizováno: 31. prosince 2023 14:46

Jan Budař s herečkou Veronikou Khek Kubařovou

Pohádka Princ Mamánek je z dílny herce Jana Budaře (46), který prince Mamánka také ztvárňuje. Dalo by se říct, že pohádka je spíše určená pro dospělé s jistým životním poselstvím. Samotné natáčení trvalo 7 let a postihlo ho hned několik úmrtí. 

Pohádka, která vypravuje o rozmazleném princi Mamánkovi v podání Jana Budaře, který celý film také režíroval, postihlo hned několik nešťastných okolností. Téma smrti, které se v pohádce řeší, se promítlo i do samotného natáčení. 

V první fázi se objevil problém s financemi, který provázel celé natáčení. To započalo již v roce 2016, samotná premiéra proběhla v kinech až v roce 2022. Na finanční problémy také navazoval problém se samotným obsazením pohádky. 

Krále a královny měli totiž zprvu hrát Josef Abrhám a Libuše Šafránková, která později z projektu odstoupila kvůli zdravotním problémům a v roce 2021 zemřela. Josef Abrhám následně spolupráci také ukončil. 

Jako náhradu do role královny chtěl Budař obsadit slavnou herečku Hanu Maciuchovou, která zemřela ve stejném roce jako Šafránková. Do finálního výběru nakonec zvolil Martina Hubu a Janu Nagyovou, která hrála královnu i samotnou smrt. 

Pro samotnou Nagyovou to byl slavnostní návrat na filmové plátno po osmadvaceti letech a výběr se ukázal správná volba. 

"Měla spousty peripetií a místy jsem to vzdával, že už to nepůjde a film nebude, a jsem rád, že nakonec vznikl. Jak říká Martin Scorsese, kterého obdivuji a učím se od něj, filmařina není tak o talentu jako spíš o trpělivosti," svěřil se Budař o dlouhé cestě pohádky v rozhovoru pro Extra.

Nejnovější zprávy