Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Pravda o stavu Bruce Willise: Filmová legenda už nemluví a nečte?!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Pravda o stavu Bruce Willise: Filmová legenda už nemluví a nečte?!

Andrea Malá

16. října 2023 12:23

Bruce Willis Video

Bruce Willis zarmoutil fanoušky, kteří si uvědomují, že zdravotní stav neumožní, aby se legenda ještě někdy objevila v novém filmu. Lidé z oboru kinematografie na něj však nezanevřeli a stále ho navštěvují. Mohou poté alespoň světu prozradit, jak na tom akční herec je. 

Willis trpí neléčitelným onemocněním, konkrétně jde o frontotemporální demenci. O jeho aktuálním zdravotním stavu nejnověji promluvil filmař Glenn Gordon Caron, který sekundoval během průlomových let v kariéře akčního herce.

"Mám dojem, že první tři minuty ví, kdo jsem. Není moc verbální. Dříve hltal knížky, ačkoliv nechtěl, aby to kdokoliv věděl. Nyní už vůbec nečte. Všechny jazykové schopnosti už u něj nejsou k dispozici, ale pořád je to Bruce," sdělil Caron americkému deníku New York Post

FTD je vzácný typ demence ovlivňující části mozku, včetně čelního a spánkového laloku. Tento stav způsobuje změny v osobnosti, chování, jazyku a pohybu postižené osoby. Na rozdíl od některých jiných forem demence neexistuje pro FTD lék, ale některé terapie a paměťové aktivity mohou pomoci řídit některé příznaky. Průměrná doba dožití po nástupu příznaků se pohybuje mezi osmi až deseti lety.

Bruce Willis je známým hercem, který se proslavil díky rolím v populárních filmech, jako je "Die Hard", "Pulp Fiction" a "The Sixth Sense". Během své kariéry hrál ve více než 100 filmech a jeho celkové tržby přesáhly 5 miliard dolarů.

Nejnovější zprávy